Oslavy 400. výročia obci Vysoká nad Kysucou

Podujatie Vysoká nad Kysucou

Oslavy 400. výročia prvej písomnej zmienky o obci Vysoká nad Kysucou

Tam, kde sa rieka Kysuca hlboko zarezala do flyšu a oddelila Turzovskú vrchovinu od Javorníkov a príroda tak vytvorila nádherný kraj a kde sa na kopaniciach usadili pracovití ľudia, tu sa začala pred 400. rokmi písať história obce VYSOKÁ NAD KYSUCOU.

Stalo sa tak v roku Pána 1616 a my potomkovia tých, ktorí nám odovzdali to najcennejšie čo mohli – domovinu, si v piatok 16. septembra 2016 v slávnostnom galaprograme „Na brehu rieky priezračnej“ o 18:30 hod. v sále kultúrneho domu, pripomenieme historický okamih našej svojbitnosti - 400. výročie prvej písomnej zmienky o obci Vysoká nad Kysucou. Režisérskej taktovky sa ujali manželia Amália a Pavol Kužmovci.

Účinkujú: Katka Šulganová, Ivan Gajdičiar st., Pavol Zatek, FS Bystrica, DFS Kelčovan, Muzička spod Grúňa, Dievčence z Vysokej, Vysočanka, Turzovanka, Makovanka, Komorný orchester zo Žiliny, MSZ Kysuca a Zbojníci z Lúpežova. Súčasťou galaprogramu bude i udelenie ocenení osobnostiam novodobej histórie obce.

Program osláv bude pokračovať v sobotu 17. septembra 2016 futbalovými zápasmi TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou. Najskôr o 12:30 hod. to bude futbalový zápas dorastu proti TJ SNAHA Zborov nad Bystricou a o 15:30 hod. futbalový zápas mužov proti TJ SPARTAK Radôstka. Po dávke športu príde na rad i dávka poriadnej rockovej hudby v rámci podujatia FESTROCK 2016. Na pódiu v centre obce sa postupne od 18:00 hod. predstavia: STUDIO PK (Turzovka), OLD DOGS (ČADCA), BODY s.r.o. (Vysoká nad Kysucou) a nesporne hlavnou hviezdou večera bude kapela HEĽENINE OČI (Prešov), pred ktorou sa všetkým rockerom so svojím sólom predstaví vysocký mladý bubeník Michal Zborovan. Samozrejmosťou je občerstvenie a vyníkajúci guláš z diviny, ktorý sa bude podávať už od 17:00 hod., o ktorého prípravu sa postará Poľovnícke združenie Vysoká.

Nedeľa 18. septembra 2016 sa začne slávnostným sprievodom, do ktorého ste samozrejme všetci srdečne pozvaní, ktorý o 9:30 hod. pôjde spred budovy obecného úradu do kostola sv. Matúša. Tu sa o 10:00 hod. začne sláviť výnimočná svätá omša, na ktorú sú pozvaní všetci kňazi, ktorí pôsobili v našej farnosti a samozrejme i kňazi naši rodáci. Počas svätej omše, ako duchovnej obety Pánu Bohu, bude požehnaná i slávnostná zástava obce Vysoká nad Kysucou. Po jej ukončení bude nedeľa patriť remeselníckemu jarmoku a tradičným Matúšovským hodovým slávnostiam. Tie o 14:00 hod. rozveselí svojím vystúpením populárna slovenská skupina KANDRÁČOVCI, ktorá vystúpi na pódiu v centre obce. Snáď si i vy nájdete v dňoch 16. až 18. septembra 2016 cestu do Vysokej nad Kysucou a svojou účasťou zdôrazníte výnimočnosť času, v ktorej si NAŠA NAJ DEDINKA pripomína 400. výročie svojej prvej písomnej zmienky ...

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Piatky pre deti: Strašiak Tomáš
Overené podujatiePiatky pre deti: Strašiak Tomáš
Mestské kultúrne stredisko na ulici J. Matušku, Bánovce nad Bebravou
FK Kassandra: Corpus Christi
Overené podujatieFK Kassandra: Corpus Christi
Ži:va, Bánovce nad Bebravou, Bánovce nad Bebravou