Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Podujatie Košice

Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Oto Hudec (*1981, Košice) je multimediálny vizuálny umelec, ktorý sa vo svojej tvorbe programovo venuje predovšetkým témam ekológie, imigrácie a vplyvu globalizácie na životné prostredie. Práve posledná zmienená, tvorí ideové gros pre výstavu s názvom Agú di Tchuba Lda (v preklade Dažďová voda s.r.o.).

Autor predstaví projekt, na ktorom pracoval počas svojho dvojročného pobytu na Kapverdských ostrovoch a v Portugalsku. V priestore galérie Šopa bude vytvorená site-specific inštalácia z objektov, malieb, fotografií a videí prepájajúcich rurálne prostredie Kapverdských ostrovov a periférie Lisabonu, kde žijú imigranti z týchto ostrovov. Prvkom, ktorý spája tieto prostredia je voda, dážď, jeho nedostatok a dôsledky pre hospodárstvo či celkovú kvalitu života (nedostatok vody v tejto oblasti má za príčinu častú migráciu kapverdských občanov). Zámerom tohto výstavného projektu je vytvoriť fiktívnu predstavu možného návratu vody na Kapverdy.

Oto je absolvent doktorandského štúdia na VŠVU v Bratislave. Je zastupovaný Gandy Gallery – francúzskou galériou pôsobiacou v Bratislave. V roku 2012 bol finalistom Ceny Oskára Čepana. Vystavoval v Slovenskej národnej galérii, Kunsthalle Bratislava, na Trienále MAP (Dallas, USA), v Threewalls Gallery (Chicago, USA) či v Centre Georges-Pompidou v Paríži, ktoré jedným z Hudecových diel dokonca disponuje vo svojej zbierke.

Kurátor: Marek Kuchár

Výstavu sa podarilo zrealizovať vďaka Fondu na podporu umenia.

Vernisáž: 14.10.2016, 19:00
Výstava potrvá od 15.10. - 4.11.2016

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Otváracie hodiny: Po-Pia, 16:00 – 18:00

Miesto konania podujatia: Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Dátum začiatku podujatia: 14. Októbra 2016 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 14. Októbra 2016 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7208N 21.2572E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Biela noc Bratislava 2020
Biela noc Bratislava 2020
Staré mesto, Bratislava
Vianočná knižná burza
Vianočná knižná burza
Stará tržnica, Bratislava
NESKRÝVANÁ LÁSKA vernisáž výstavy
NESKRÝVANÁ LÁSKA vernisáž výstavy
Stredoeurópsky dom fotografie, Bratislava
Ružinovský LEGOLAND
Ružinovský LEGOLAND
Cultus Ružinov, Bratislava