Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Podujatie Košice

Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Oto Hudec (*1981, Košice) je multimediálny vizuálny umelec, ktorý sa vo svojej tvorbe programovo venuje predovšetkým témam ekológie, imigrácie a vplyvu globalizácie na životné prostredie. Práve posledná zmienená, tvorí ideové gros pre výstavu s názvom Agú di Tchuba Lda (v preklade Dažďová voda s.r.o.).

Autor predstaví projekt, na ktorom pracoval počas svojho dvojročného pobytu na Kapverdských ostrovoch a v Portugalsku. V priestore galérie Šopa bude vytvorená site-specific inštalácia z objektov, malieb, fotografií a videí prepájajúcich rurálne prostredie Kapverdských ostrovov a periférie Lisabonu, kde žijú imigranti z týchto ostrovov. Prvkom, ktorý spája tieto prostredia je voda, dážď, jeho nedostatok a dôsledky pre hospodárstvo či celkovú kvalitu života (nedostatok vody v tejto oblasti má za príčinu častú migráciu kapverdských občanov). Zámerom tohto výstavného projektu je vytvoriť fiktívnu predstavu možného návratu vody na Kapverdy.

Oto je absolvent doktorandského štúdia na VŠVU v Bratislave. Je zastupovaný Gandy Gallery – francúzskou galériou pôsobiacou v Bratislave. V roku 2012 bol finalistom Ceny Oskára Čepana. Vystavoval v Slovenskej národnej galérii, Kunsthalle Bratislava, na Trienále MAP (Dallas, USA), v Threewalls Gallery (Chicago, USA) či v Centre Georges-Pompidou v Paríži, ktoré jedným z Hudecových diel dokonca disponuje vo svojej zbierke.

Kurátor: Marek Kuchár

Výstavu sa podarilo zrealizovať vďaka Fondu na podporu umenia.

Vernisáž: 14.10.2016, 19:00
Výstava potrvá od 15.10. - 4.11.2016

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Otváracie hodiny: Po-Pia, 16:00 – 18:00

Miesto konania podujatia: Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Dátum začiatku podujatia: 14. Októbra 2016 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 14. Októbra 2016 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7208N 21.2572E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Oto Hudec - Agú di Tchuba Lda

Fotografie
Podobné podujatia