PACHO – Zbojník z Hybe - Liptovský Mikuláš

Podujatie Liptovský Mikuláš

PACHO – Zbojník z Hybe - Liptovský Mikuláš

PACHO – Zbojník z Hybe / Muzikál
Jakub Nvota voľne na motívy poviedky Petra Jaroša a filmu Martina Ťapáka.... je paródiou na zbojnícke legendy aj na nás samých.

Na jednej strane lyrická existenciálna poézia, na druhej strane tancujúci, padajúci a lietajúci groteskne karnevalový svet. Pacho nie je len vtipný samorast, ale i glosátor, ktorý presne pomenuváva, čo sa okolo neho deje.

Pacho je Človek - typ antihrdinu, ani nie pekný, ani nie vysoký, nie príliš mocný, nie veľmi drsný. Je jemný a citlivý, ako Slováci, tiež zádumčivý a nešťastne zamilovaný. Intelektuál, ktorý sa dostane do prostredia tzv. uhorského folklóru a stáva sa veliteľom zbojníkov.
Umelecká agentúra Mystik uvádza nové muzikálové spracovanie príbehu tohto hrdinu v príťažlivom podobenstve, nové muzikálové dielo s prvkami moderného cirkusu, nezabudnuteľné gagy z filmového Pacha, ktoré už dnes až zľudoveli ... Mimoriadne emotívne a metaforicky bohaté libreto Jakuba Nvotu, autorská hudobná tvorba a piesne Martina Geišberga plné poézie zvukov sprevádzané jedinečnou poetikou, ktorá oslovuje všetky generácie, strhujúce artisticko – cikrusové a bojové choreografie Helenky Škovierovej a majstra bojového umenia Petra Nůseka, veľkolepá a originálna scénická výprava Pavla Andraška a kostýmová výprava presahujúca až fashion show Veroniky Vartíkovej .

Tvorcovia :
Scénar a réžia, texty piesní : Jakub Nvota Hudba : Martin Geišberg, Kamil Mikulčík Hlasový pedagóg : Kamil Mikulčík Scéna: Pavol Andraško Pohybová spolupráca: Michal Dudáš Akrobacia a bojové umenie: Helenka Škovierová , Petr Nůsek Kostýmová výprava: Veronika Vartíkova

Účinkujú: Tomáš Grega, Csongor Kassai, Miloš Kusenda, Braňo Jobus, Broňa Kovačíková, Tomáš Palonder, Adela Mojžišová, Jakub Jablonský, Jana Valocká, Ľubomíra Dušaničová, Silvia Soldan, Peter Kadlečík, Jakub Kuka, Jakub Janotík, Martin Macko, Filip Biro, Sára Polyaková , Radovan Hudec, Helena Škovierova, Laszlo Béhr

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Slepice na zádech
Overené podujatieSlepice na zádech
Dom Kultúry, Liptovský Mikuláš
Dámska šatňa
Overené podujatieDámska šatňa
Dom odborov Strojár, Martin
Slepice na zádech
Overené podujatieSlepice na zádech
Dom Kultúry, Liptovský Mikuláš
Slepice na zádech
Overené podujatieSlepice na zádech
Dom odborov, Žilina