Paterson + Slavo Zrebný

Podujatie Bytča

Paterson + Slavo Zrebný

Pozývame Vás na premietanie filmu PATERSON do Letné kino vo Vitalkafé, ako sprievodné podujatie uvedieme besedu s režisérom Slavomírom Zrebným.

------------------------------------------
19:00 Otvorenie pokladne
------------------------------------------
20:00 SPRIEVODNÝ PROGRAM: hosť Mgr.art Slavomír Zrebný - absolvent Vyoskej školy múzických umení v Bratislave, režisér, scenárista a príležitostný herec, rodák z Bytče, absolvent miestnej Základnej umeleckej školy. V súčasnosti pracuje pre Ústav pamäti národa ako režisér zaznamenávajúci svedectvá obetí totalitných režimov, je dramaturgom festivalu Slobody v Bratislave a venuje sa svojej autorskej tvorbe. Za svoj študnetský film TICHO získal prestížnu cenu ÁČKO v kategórii najlepší film. Okrem besedy premietne Slávo aj filmy vyprodukované pre archív UPN.

------------------------------------------
21:00 PATERSON (USA, 2016, 118min)
https://www.youtube.com/watch?v=C5DFbl74SVU
Najnovší film uznávaného amerického režiséra Jima Jarmuscha v hlavnej roli s hereckou hviezdou Adamom Driverom.
O FILME:
Paterson je vodič autobusu v rovnomennom mestečku Paterson. Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: prechádza trasou svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným sklom a počúva úryvky rozhovorov. Píše si básne do zošita, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v bare vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Paterson a Laura sa navzájom milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie. Film je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.

KDE
Kaviareň Vitalkafé nájdete v uličke pri námestí SR číslo 26. Vchod z námestia. Letné kino má kapacitu 100 miest, z ktorých časť je klasické kino sedenie a časť sedenie pri kaviarenských stolíkoch. K dispozícií bude okrem kaviarne aj výčap s pivom a občerstvenie.

VSTUPNÉ 2€.
Lístky si môžete rezervovať cez stránku nášho kina, v prípade záujmu o sedenie pri kaviarenskom stolíku volajte na číslo 0903 543 644.

www.kinobytca.sk

Miesto konania podujatia: Vitalkafe, Námestie Slovenskej Republiky 26, Bytča
Vstupenky: http://kinobytca.sk/tickets
Dátum začiatku podujatia: 22. Júla 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 22. Júla 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2233N 18.5594E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Paterson + Slavo Zrebný

Meno organizátora: Filmový klub Bytča
Fotografie
Podobné podujatia
DOKONALÁ LOŽ
DOKONALÁ LOŽ
Kino Kultúra, Ružomberok
SNOW FILM FEST 2019
SNOW FILM FEST 2019
Kino Kultúra, Ružomberok
RODINA ADDAMSOVCOV
RODINA ADDAMSOVCOV
Kino Kultúra, Ružomberok
ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO 2
ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO 2
Kino Kultúra, Ružomberok
MALÁ RÍŠA
MALÁ RÍŠA
Kino Kultúra, Ružomberok