Pavol Hammel - Zelená pošta

Podujatie Košice

Pavol Hammel - Zelená pošta

Album Zelená pošta oslavuje 50 rokov, naživo odznie v 7mich mestách

Aj 50 rokov od svojho nahratia album Zelená pošta, ktorý v sebe spája Vargovu skladateľskú genialitu a Hammelove spevácke umenie, vyrazí dych svojou originalitou a nadčasovosťou. Možnosť vypočuť si tieto skladby v koncertnej podobe v podaní špičkových slovenských hudobníkov bude určite patriť medzi najväčšie koncertné ťaháky tejto jesene.

Legendárny album Zelená pošta, ktorý je často označovaný za jeden z najlepších albumov slovenskej hudby, je spoločným albumom Pavla Hammela a Mariána Vargu. Pri jeho nahrávaní sa v roku 1972 stretlo viacero zásadných mien českej a slovenskej hudobnej scény – basgitarista a producent albumu Fedor Frešo, textári Boris Filan a Kamil Peteraj, Dušan Hájek za bicími či gitarista Radim Hladík. Album, na ktorom je desať skladieb medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín.

Koncertná zostava turné Zelená pošta
Pavol Hammel – spev, gitara František Griglák – gitary Martin Valihora – bicie Fedor Frešo Jr. – bassgitara Vladislav Šarišský „ Slniečko „ – hammond Peter Preložník - klávesy

Termíny koncertného turné Zelená pošta 2022:
17.9.2022 – TRENČÍN, Piano klub, PKO 18.9.2022 – NITRA, PKO 19.9.2022 – BANSKÁ BYSTRICA, Aula SZU 20.9.2022 – KOŠICE, Historická radnica 21.9.2022 – PREŠOV, Kino Scala 22.9.2022 – ŽILINA, Dom odborov 23.9.2022 – BRATISLAVA, Stars Aréna

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
IMT Smile - Summer tour 2022
Overené podujatieIMT Smile - Summer tour 2022
Amfiteáter Košice, Košice, Košice
KALI & PETER PANN Košice
Overené podujatieKALI & PETER PANN Košice
Amfiteáter Košice, Košice, Košice
Alexandre Lora
Overené podujatieAlexandre Lora
Stará židovská synagóga, Košice
Smejko a Tanculienka - Poď von!
Overené podujatieSmejko a Tanculienka - Poď von!
Historická radnica, Košice