PETRA JANŮ - rockový narodeninový koncert, host David Key / Bratislava

Podujatie Bratislava

Tiež odporúčame

#SAMEPROMOTEREVENTS#

Svoju umeleckú dráhu začala v roku 1972, kedy vystupovala v divadle Semafor. Od roku 1977 spievala so skupinou Pro-rock, s ktorou vydala svoj prvý album Motorest. V roku 1978 skončila v Zlatom slávikovi na druhom mieste. V roku 1980 vydala album Exploduj! a stala sa ojedinelou rockerkou na našej hudobnej scéne. V tom istom roku natočila s plzenskou skupinou Bumerang film Koncert. V tomto období bola významná najmä spolupráca s Otom Petřínom, ktorý písal pre Petru Janů takmer všetky jej piesne. V druhej polovici osemdesiatych rokov vznikli komerčne veľmi úspešné albumy Ideme ďalej (s Petrom Jandom), Už nie som voľná a S láskou ... Petra Janů v tomto období voľne prešla z čisto rockovej hudby do vôd pop-music.V roku 1987 sa prvýkrát stala "Zlatou Slavicou". V 90. rokoch sa objavila v niekoľkých muzikáloch a začiatkom nového tisícročia sa opäť vracia k spolupráci s Petrom Jandom a Otom Petřínom, s ktorými natočila album Ideme ďalej II. V roku 2009 vydáva štúdiový album Kúzlo s popovými nahrávkami prevažne zahraničného pôvodu. Pri príležitosti životného jubilea potom v roku 2012 vyšla 3CD kompilácia Má pouť - Zlatá kolekcia, ktorá obsahuje 60 nahrávok, pričom približne 20 z nich do tejto doby buď nevyšlo vôbec alebo neboli k dispozícii na CD.Petra Janů oslávila v roku 2012 svoje životné jubileum beznádejne vypredaným tour po Čechách a Morave, ktoré zakončila 19.11 2012 megakoncertom v pražskej Lucerně. Mimoriadne úspešný rok 2013 vyplnený nespočetnými koncertov po celej republike vyvrcholil vianočným galakoncertom - opäť vo vypredanej pražskej Lucerně. Na jeseň roku 2014 odštartovala mimoriadne úspešná séria beznádejne vypredaných koncertov, kedy Petra Janů vystupovala na jednom pódiu spolu s Věrou Špinarovou. Obrovský úspech tohto projektu si vynútil jeho opakovanie v novembri a decembri 2015. Celkovo vystúpili obe speváčky počas turné na 21 úplne vypredaných koncertoch vo veľkých mestách po celej ČR a na Slovensku tej dobe začala Petra Janů spolupracovať s kapelou Amsterdam a vrátila sa tak ku svojim rockovým koreňom. S Amsterdamom v roku 2016 obišla viac ako 50 koncertov a vďaka muzikantskej chémii, ktorá medzi speváčkou a kapelou pôsobí, sa Petra Janů rozhodla prijať návrh kapely k natočeniu autorského CD. Nový album Blázni, ktorý vyšiel v roku 2017, si tak speváčka nadelila k svojmu výročie 45 rokov na českej hudobnej scéne. Vydavateľstvo Supraphon k tomuto jubileu ako darček vydalo 4CD Petra & Petrina, na ktorom sú zmapované speváčkine rockové začiatky. 
 

Hosť David Key

Spevák a muzikant DAVID KEY na scénu vstúpil len nedávno hitovkou Romantik, na ktorej pracoval s elitným producentom Tomim Popovičom, ktorý je známy z produkcií najznámejších umelcov sveta. Po mnohých vystúpeniach na Slovensku i v Česku, si David strihol dueto s kolumbijským latino králom Malumom, s ktorým sa zoznámil, keď sa počas svojho svetového turné zastavil v Bratislave. V súčasnosti David Key so svojou kapelou a spolupracovníkmi komponuje skladby pre svoj debutový album. Najnovší singel s názvom Abraka Dabraka, naspieval s Ondrejom Kandráčom a dievčatami zo súboru Lúčnica. „Spolupráce s rôznymi muzikantami, či spevákmi s ktorými môžem zabrúsiť do rôznych žánrov, mám nesmierne rád. Aj preto ma mimoriadne potešila ponuka hosťovania v programe speváčky Petry Janu. Verím, že to bude pre obe strany zaujímavé. Úprimne sa teším,“ vyznal sa na adresu českej slávice David Key

 

CENY vstupeniek:

  • prízemie....11 eur (státie)
  • balkón 1. rada.... 17 eur
  • balkón 2-5. rada ...15 eur

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia
Gypsy Čáve / Bratislava
Overené podujatieGypsy Čáve / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava
Lord of The Dance: 2021 Tour
Lord of The Dance: 2021 Tour
Incheba Expo Bratislava, Bratislava
Sibelius, Suchoň a Schumann
Sibelius, Suchoň a Schumann
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Vidiek / Bratislava
Overené podujatieVidiek / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava