PHJ 2019 - Bratislava Hot Serenaders

Podujatie Prešov

PHJ 2019 - Bratislava Hot Serenaders

Koncert v rámci cyklu Prešovská hudobná jar 2019 - 60. ročník.

Účinkujú: orchester Bratislava Hot Serenaders a speváci Jozef Kuriľák, Kristínka Uhlíková, Nikolka Tománková, Sonička Jeseničová a Miloš Stančík.

Orchester Bratislava Hot Serenaders, svetová špička v produkcii svetového jazzu 20. – 30. rokov minulého storočia a českej a slovenskej tanečnej a populárnej hudby 20. – 40. rokov toho istého obdobia. Vznikol pred 30. rokmi. Od vzniku ho vedie jeho zakladateľ, trubkár svetového rangu, Juraj Bartoš. Doteraz orchester nahral 10 CD, v repertoáre má viac ako 280 skladieb. Počas svojej existencie orchester koncertoval skoro vo všetkých štátoch Európy, vrátane Ruskej federácie. Všade zožína obrovský úspech, vrátane produkcie slovenských skladieb. Juraj Bartoš to glosuje. „Nám stačí zahrať Anča, Anča, Anča, Hana, alebo Saigon - a všetko je vybavené!!!“ Okrem spevákov Jozefa Kuriľáka a Miloša Stančíka, je súčasťou ansámblu aj dievčenské spevácke trio Serenaders Sisters. Teleso je od roku 2017 fundamentálnym elementom tradície Novoročných koncertov pod pyramídou, ktorej zakladateľom je Ondrej Lőrinčík.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.