Piotr Wyleżoł trio /PL/

Podujatie Nové Mesto nad Váhom

Piotr Wyleżoł trio /PL/

Piotr Wyleżoł je absolventom Hudobnej akadémie v Katoviciach na katedre jazzovej a svetelnej hudby v klavírnej triede Wojciecha Niedziela. Od roku 2007 vedie jazzovú klavírnu akadémiu na Hudobnej akadémii v Krakove a od roku 2011 je doktorom umenia.
Od začiatku svojej umeleckej činnosti bol vodcom svojho vlastného tria. V kategórii Jazz Album roka bol nominovaný na cenu Fryderyk 2010.
Počas doterajšej kariéry spolupracoval s Billy Hartom, Edd Schuller, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jaroslaw Śmietana, Tomasz Stanko, John Ptaszyn Wroblewski, Grzegorz Nagórskim Andrzej cudzích Adam Pierończyk John Purcell, Urszula Dudziak, Ewa Béma, Steve Logan, Janis Siegel. Od roku 2005 spolupracoval s Nigelom Kennedym, ktorý sa zúčastnil na svojich pôvodných projektoch, ako aj koncertov vážnej hudby, vrátane ako cembalista v repertoári J.S. Bach alebo A. Vivaldi.
Zostava:
Piotr Wyleżoł Trio "My Polish Heart" (P. Wyleżoł)
Piotr Wyleżoł - piano
Michał Barański - bass
Łukasz Żyta - drums

Piatok 4. októbra 2019 o 20:00 – 23:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia