Pocity film 2019: prešovský filmový festival

Podujatie Prešov

Pocity film 2019: prešovský filmový festival

10. ročník POCITY FILM festivalu vám do Prešova opäť prinesie predpremiéry filmov oceňovaných na svetových festivaloch, projekcie s tvorcami aj filmy pre deti. V rámci sekcie POCITY SUSEDOV: ŽIDIA sa tentoraz pozrieme na židovskú komunitu. Premietneme vám digitálne zreštaurovanú kópiu filmu SPALOVAČ MRTVOL kežmarského rodáka Juraja Herza a cez postavu novinára Blumenfelda (Juraj Kukura) vo filme FRAGMENTY Z MALOMESTA sa ocitneme v kulisách Prešova na začiatku milénia. S humorom a nadhľadom sa pozrieme aj za hranice nášho mesta a štátu prostredníctvom komédie TEL AVIV V PLAMEŇOCH. Súčasťou tejto sekcie bude opäť filmová prednáška aj koncert v klube Stromoradie.
POCITY tento rok zaostria na poľskú kinematografiu cez profil režisérky KINGY DEBSKEJ, ktorá príde do Prešova osobne uviesť svoje tri filmy plné komplikovaných vzťahov, lásky i humoru: MOJE DCÉRY KRAVY, ZÁBAVA, ZÁBAVA a PLÁN B. Tešíme sa aj na slovenské filmy a prešovských rodákov - rodinu Staviarskych a ich úspešnú LOLI PARADIČKU, po projekcii ktorej bude nasledovať koncert Ľudovej hudby Štefana Cínu, ale aj na najnovšiu drámu MARKA ŠKOPA, film NECH JE SVETLO. Nebude chýbať ani súťaž mladých tvorcov, ktorí na festival prihlásili svoje krátke filmy a krátkym filmom sa bude venovať aj projekcia bloku úspešných snímok z festivalu ART FILM FEST Košice - POCITY V KRAŤASOCH: OZVENY AFF. Sprievodným programom v Kine Scala bude videoinštalácia INÉ VÍZIE SK ale aj prezentácia / workshop SOUND MATTERS pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zvuk vo filme. Viac informácií a program festivalu nájdete čoskoro na pocityfilm.sk Poc i ty na POCITY! Miesto konania: Kino Scala Prešov, Cinemax Prešov, Kino Pocity/ Stromoradie. Festival finančne podporili: Audiovizuálny fond, Mesto Prešov - Oficiálna stránka, Prešovský samosprávny kraj, Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Región Šariš, Milk Agro, Sabi, Tangram. Profil režisérky Kingy Dębskej prinášame v rámci podujatia: IV. Poľské dni v Prešove v spolupráci s Poľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w Bratysławie.

7. 10. o 19:00 – 13. 10. o 22:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.