Počujko - Môj NEpočujúci kamarát

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kam v Bratislave, Podujatia pre deti, Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.nepocujucedieta.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: https://www.facebook.com/events/228714330864238/
Čo je to zvuk? Ako ho počujeme? A aké to je, keď naše uši nepočujú? Môžeme vnímať hudbu a rozprávať sa? Každý rok sa narodí vyše 200 detí, ktorých ušká nefungujú tak, ako by mali. Poďte s nami na jeden deň počúvať svet novými zmyslami a zistite, koľko krásy sa skrýva v zdanlivom tichu. 
 
Na Počujko – Môj NEpočujúci kamarát Vám odhalíme malým aj veľkým tajomstvá sveta ticha. Počujko a Počujka na Vás čakajú v sobotu, 24.9 od 15:00 do 18:00 na Partizánskej lúke (ihrisko pri parkovisku na Železnej studničke).
 
Program v čase 15:00 – 17:00
 
Malí aj veľkí hovoria rukami – vo svete ticha to srší slovami. Dokážu aj vaše ruky rozprávať? Počujko a Počujka, dve šikovné nepočujúce bábky, naučia deti posunkovať a dokonca v posunkoch spievať a rozprávať riekanky. Pre dospelákov je pripravený vlastný lektor, s ktorým si môžu vyskúšať aj pokročilejšie frázy.
 
Vnímame hudbu celým telom – na hudobnom workshope muzikanta Borisa Čellára Vám ukážeme, že hudbu nemusíme vnímať iba ušami. S netradičnými nástrojmi vás Boris naučí hudbu precítiť novými zmyslami a ukáže vám jej skrytý rozmer.
 
Vnímame zvuk očami – zvuk je neviditeľný, ale my sme našli spôsob, ako ho uvidieť na vlastné oči. Sledujte, ako sa pred vami vytvárajú zvukové vlny a experimentujte s ich tvarmi.
 
Malí cirkusanti – umelci z CirKus-Kus deťom ukážu, ako oni sami môžu zvládnuť cirkusantské kúsky, na ktoré sa chodili doteraz iba pozerať.
 
Posunkové pexeso – naučte sa nový jazyk hravou formou. Posunkové pexeso je ideálnou hrou, pri ktorej učenie nebolí.
 
Pantomimické hádanky – uhádnete, čo hovoríme aj keď nepoužijeme slová? Ak áno, vymeníme si role a svojou pantomímou môžete vyskúšať vy nás.
 
Vymaľuj si svojho Počujka a vyrob si nové ušká – v kreatívnych dielničkách si s nami môžete vymaľovať svojho nepočujúceho kamaráta a ukázať tak nepočujúcim deťom, že sú perfektné a na svoje načúvatka môžu byť hrdé. Ba čo viac, nové uška si budete môcť vyrobiť aj vy.
 
Čo to má na ušiach, mami? – videlo už vaše dieťa nepočujúceho a dostali ste túto otázku? Vďaka nášmu Počujkovi budete poznať odpoveď nie len vy, ale aj tie najmenšie deti.
 
Ušiakovská foto-stena – odneste si od nás bláznivý darček. Spravte aj zo seba ušiakov – nasaďte uši, pridajte zábavné doplnky a potom stačí už len povedať „sýr“.
 
Výstava „Nauč sa posunok, aby sme si rozumeli“ – Adela Banášová, Iveta Radičová, Kuly, Juraj Kemka a mnohí ďalší pre vás pripravili neobyčajnú výstavu posunkov, aby sme si s Nepočujúcimi mohli lepšie rozumieť.
 
Predstavenie od 17:15 do 18:00
 
Cirkusové predstavenie – klauni CirKus-Kus deťom ukážu cirkusovú školu, predstavenie, ktorému hravo porozumejú počujúce aj nepočujúce deti.
 
Počujko - Môj NEpočujúci kamarát môžeme realizovať vďaka podpore od Nadácie Slovenskej sporiteľne, dobročinnej účasti Borisa Čellára a jeho úžasných WoodPack-ov, umelcov z CirKus-Kus, našim priateľom z Effeta a dobrovoľníkom z Nepočujúce dieťa. Tešíme sa na vás.
 
 
Nezabudnite nahlásiť svoju účasť na facebookovej stránke eventu,
aby ste sa dozvedeli najnovšie informácie.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OZ Nepočujúce dieťa
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry Zrkadlový háj, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava