Počujko - Môj NEpočujúci kamarát

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kam v Bratislave, Podujatia pre deti, Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.nepocujucedieta.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: https://www.facebook.com/events/228714330864238/
Čo je to zvuk? Ako ho počujeme? A aké to je, keď naše uši nepočujú? Môžeme vnímať hudbu a rozprávať sa? Každý rok sa narodí vyše 200 detí, ktorých ušká nefungujú tak, ako by mali. Poďte s nami na jeden deň počúvať svet novými zmyslami a zistite, koľko krásy sa skrýva v zdanlivom tichu. 
 
Na Počujko – Môj NEpočujúci kamarát Vám odhalíme malým aj veľkým tajomstvá sveta ticha. Počujko a Počujka na Vás čakajú v sobotu, 24.9 od 15:00 do 18:00 na Partizánskej lúke (ihrisko pri parkovisku na Železnej studničke).
 
Program v čase 15:00 – 17:00
 
Malí aj veľkí hovoria rukami – vo svete ticha to srší slovami. Dokážu aj vaše ruky rozprávať? Počujko a Počujka, dve šikovné nepočujúce bábky, naučia deti posunkovať a dokonca v posunkoch spievať a rozprávať riekanky. Pre dospelákov je pripravený vlastný lektor, s ktorým si môžu vyskúšať aj pokročilejšie frázy.
 
Vnímame hudbu celým telom – na hudobnom workshope muzikanta Borisa Čellára Vám ukážeme, že hudbu nemusíme vnímať iba ušami. S netradičnými nástrojmi vás Boris naučí hudbu precítiť novými zmyslami a ukáže vám jej skrytý rozmer.
 
Vnímame zvuk očami – zvuk je neviditeľný, ale my sme našli spôsob, ako ho uvidieť na vlastné oči. Sledujte, ako sa pred vami vytvárajú zvukové vlny a experimentujte s ich tvarmi.
 
Malí cirkusanti – umelci z CirKus-Kus deťom ukážu, ako oni sami môžu zvládnuť cirkusantské kúsky, na ktoré sa chodili doteraz iba pozerať.
 
Posunkové pexeso – naučte sa nový jazyk hravou formou. Posunkové pexeso je ideálnou hrou, pri ktorej učenie nebolí.
 
Pantomimické hádanky – uhádnete, čo hovoríme aj keď nepoužijeme slová? Ak áno, vymeníme si role a svojou pantomímou môžete vyskúšať vy nás.
 
Vymaľuj si svojho Počujka a vyrob si nové ušká – v kreatívnych dielničkách si s nami môžete vymaľovať svojho nepočujúceho kamaráta a ukázať tak nepočujúcim deťom, že sú perfektné a na svoje načúvatka môžu byť hrdé. Ba čo viac, nové uška si budete môcť vyrobiť aj vy.
 
Čo to má na ušiach, mami? – videlo už vaše dieťa nepočujúceho a dostali ste túto otázku? Vďaka nášmu Počujkovi budete poznať odpoveď nie len vy, ale aj tie najmenšie deti.
 
Ušiakovská foto-stena – odneste si od nás bláznivý darček. Spravte aj zo seba ušiakov – nasaďte uši, pridajte zábavné doplnky a potom stačí už len povedať „sýr“.
 
Výstava „Nauč sa posunok, aby sme si rozumeli“ – Adela Banášová, Iveta Radičová, Kuly, Juraj Kemka a mnohí ďalší pre vás pripravili neobyčajnú výstavu posunkov, aby sme si s Nepočujúcimi mohli lepšie rozumieť.
 
Predstavenie od 17:15 do 18:00
 
Cirkusové predstavenie – klauni CirKus-Kus deťom ukážu cirkusovú školu, predstavenie, ktorému hravo porozumejú počujúce aj nepočujúce deti.
 
Počujko - Môj NEpočujúci kamarát môžeme realizovať vďaka podpore od Nadácie Slovenskej sporiteľne, dobročinnej účasti Borisa Čellára a jeho úžasných WoodPack-ov, umelcov z CirKus-Kus, našim priateľom z Effeta a dobrovoľníkom z Nepočujúce dieťa. Tešíme sa na vás.
 
 
Nezabudnite nahlásiť svoju účasť na facebookovej stránke eventu,
aby ste sa dozvedeli najnovšie informácie.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OZ Nepočujúce dieťa
Fotografie
Podobné podujatia
MDD Petržalka
MDD Petržalka
Kultúrne zariadenia Petržalky, Bratislava
Den radosti pre detičky
Den radosti pre detičky
Detsky zazitkovy RAJ, Bratislava
Račiansky kros 2020 LETO
Račiansky kros 2020 LETO
Amfiteáter Rača, Bratislava