Ružinovský folklórny festival 2019

KATEGÓRIA:
Zdieľať podujatiePridať fotografiePridať do môjho kalendára

Ružinovský folklórny festival 2019

Ružinovský folklórny festival 2019

Ružinovský folklórny festival 2019 predstaví to najlepšie nielen zo slovenského, ale aj zahraničného folklóru. Konať sa bude 16. novembra 2019 v Dome kultúry Ružinov.

PROGRAM
14:00 Otvorenie festivalu
14:05 DFS Travnicek
Čriepky z Liptova
14:30 Folklórny súbor Karpaty
Svadba z Važca
15:20 FS DEVÍN
Cesta po regiónoch Slovenska
16:15 Szőttes Kamara Néptáncegyüttes
Mimo kruhu
18:00 Slováci zo Srbska
Etno muzikál Anička a Janíčko
19:30 Folklórny súbor Zemplín
Zemplín, ľubojsc moja

Festival otvorí o 14:00 najstarší detský súbor v Ružinove DFS Trávniček so svojím vystúpením Čriepky z Liptova. Nasledovať bude FS Karpaty - Svadba z Važca a FS Devín - Cesta po regiónoch Slovenska. Maďarskú ľudovú kultúru predvedie Komorný folklórny súbor Szőttes s programom Mimo kruhu / Körön kívül. Na tohtoročný Ružinovský festival k nám zavítajú Slováci žijúci v Srbsku so svojím etno muzikálom Anička a Janíčko, ktorý kombinuje ľudovú tradíciu s moderným tancom a hudbou z rozličných miest Vojvodiny.

Vrcholom večera bude hudobno-tanečný dokumentárny prierez práce choreografa, pedagóga a dlhoročného vedúceho Folklórneho súboru Zemplín Milana Hvižďáka vytvoreného pri príležitosti jeho 80. narodenín v podaní FS Zemplín - Zemplín, ľubojsc moja.

Po minuloročnej úspešnej výstave s názvom Slovenská krása sa tento rok predstaví výstava fotografa Peter Brenkus s názvom Tichá krása, ktorá je plná autentických krojov z tradičných regiónov Slovenska a Vojvodiny.

Okrem vystúpení je pripravený aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého návštevníci ochutnajú tradičné dobroty starých mám, ukážku remesiel, predaj tradičných výrobkov a ľudovú hudbu. Pre rodiny s deťmi budú pripravené tvorivé a náučné dielne. Každý, kto príde na festival, si bude môcť urobiť selfie fotografiu v tradičnej slovenskej izbe.

PRIHLÁŠKA PRE PREDAJCOV TRADIČNÝCH VÝROBKOV: https://row.sk/pe1o7

Vstup na Ružinovský folklórny festival je zadarmo.

Organizátormi Ružinovského folklórneho festivalu sú MČ Ružinov - oficiálna stránka a Cultus Ružinov. Festival podporil Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život, Kultúrne centrum Kysáč - Kulturni centar Kisač a YIT Slovakia.