Nové technológie pre 5G siete

KATEGÓRIA:
Zdieľať podujatiePridať fotografiePridať do môjho kalendára

Nové technológie pre 5G siete

Pozývame vás do  februárovej vedeckej kaviarne, v ktorej budeme diskutovať o 5. generácii mobilných sietí. Dozviete sa viac o tom, ako by mali nové 5G siete vyzerať a zameriame sa najmä na problematiku vysoko-rýchlych obvodov, schopných vysielať a prijímať signály s frekvenciami niekoľko desiatok GHz. Špeciálnu pozornosť budeme venovať novej generácii mikrovlnných súčiastok na báze nitridu gália – GaN. Rozoberieme, ako GaN tranzistory fungujú, čím sú výnimočné a aké sú moderné technológie na ich výrobu.


Na tému Nové technológie pre 5G siete budeme diskutovať vo štvrtok 27. 2. 2020 o 17:00 hod. s Ing. Milanom Ťapajnom, PhD., zástupcom riaditeľa Elektrotechnického ústavu SAV v Bratislave. Vo svojom výskume sa zameriava na štúdium elektrických vlastností a spoľahlivosti nových elektronických súčiastok na báze GaN polovodičov pre ich využitie vo vysokofrekvenčnej a výkonovej elektronike.


Podujatie sa uskutoční v Centre vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, konferenčná miestnosť na 2. poschodí.

VSTUP NA PODUJATIE JE VOĽNÝ.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na

https://ncpvat.cvtisr.sk/sk/veda-v-centre.html?page_id=510