Cestovateľský festival Cestou necestou v Komárne 2020

KATEGÓRIA:
Zdieľať podujatiePridať fotografiePridať do môjho kalendára

Cestovateľský festival Cestou necestou v Komárne 2020

Cestovateľský festival Cestou necestou v Komárne

Cestovateľský festival Cestou necestou prvý krát v priestoroch kina Tatra v Komárne.

Prezradíme ako sa cestuje po Islande a Rudo nás rozosmeje svojimi vtipnými zážitkami z cesty dodávkou po Ázii.


17:30 Gabo Antal - Život a cestovanie na Islande
Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a spoznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, ktoré islandské slovíčka akoby prebrali z nášho jazyka, či si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, aby náhodou nešli na rande so svojím príbuzným a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.


18:30 - 18:45 prestávka

18:45 Rudo Tisovský - Ázia na (ne)pionieri
V roku 2018 Rudo, po 7200km dlhej ceste, v Kirgizsku odparkoval Pioniera. V roku 2019 si naplánoval návrat k svojej mašine a ďalšie pokračovanie sólo cesty na Pionieri.
Do Kirgizska však nešiel letecky ako by sa čakalo. 2 týždne pred odjazdom kúpil auto - „Téčko“ (dodávku od Volkswagenu) „vhodnú do lesa alebo na stavbu“ či do štátov strednej Ázie?! Mysliac si, že auto sa určite nebude kaziť ako Pionier zlanáril na túto cestu ďalších 3 ľudí. Cestou zistili, že na opravy/prípravy vozidla týždeň nestačí a na udržanie červeného busu v chode treba veľa improvizovať.
Téčkom/ neTéčkom k Pionieru dorazili, Rudo Pionier naštartoval, čo sa ale dialo potom?
Ak nie ste automechanik a neprišli ste pozerať len improvizované opravy, uvidíte aj šmaky ako Ukrajinské Karpaty (odhalené bude aj tajomstvo špičkovej opravy ukrajinských ciest), Kazašskú step, Uzbecký Samarkand, Kirgizské kopčeky, Kirgizskú hostinu, znova Kazašskú step, ruské mestá Volgograd a Moskvu, a mnoho ďalšieho.
Napriek tomu, že táto cesta priniesla aj skutočne neveselé zážitky, prednáška je ladená vo veselom duchu. Určite sa zabavíte.

---------------------------------------------------------------------------------------
LÍSTKY: https://tinyurl.com/t9r3zrt

Vstupné:
- 6 € predpredaj
- 7 € na mieste
- 5 € na mieste na druhú prezentáciu (podľa kapacity)

Začiatok podujatia: 23. 3. 2020 17:30:00
Koniec podujatia: 23. 3. 2020 20:00:00
Vstupenky