Radvanský jarmok 2019

KATEGÓRIA:
Zdieľať podujatiePridať fotografiePridať do môjho kalendára

Radvanský jarmok 2019

Radvanský jarmok 2019

Radvanský jarmok patrí k najobľúbenejším podujatiam v našom meste. Banskobystričania i návštevníci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program i dobré jedlo. Dôležitou súčasťou sú remeselníci, ktorí každoročne predvádzajú svoje umenie.

Jarmok sa bude konať v termíne 6. 9. 2019 – 8. 9. 2019

 

Kultúrny program jarmoku

Piatok 6.9.2019

Námestie SNP

16.00 h – Banícke zvony – slávnostný otvárací ceremoniál
16.30 h – Štefan Štec – rusínsky spevák s kapelou Fajta
18.00 h – Katarína Knechtová – koncert speváčky
19.15 h – Zlatník Libay – piesková animácia príbehu jedného z najväčších zlatníkov Uhorska
20.30 h – Čendeš – moderné aranžmány rusínskych ľudových piesní
22.00 h – Vidiek – koncert kapely so spevákom Jankom Kuricom

Nádvorie radnice

16.00 – 18.00 h – Expozícia drevených hutníckych strojov a tvorivé dielne

Barbakan

13.00 h – Slávnostné otvorenie programu za zvukov zvonov a zvončekov, privítanie účinkujúcich a návštevníkov podujatia
13.15 h – Folklórny súbor Liptov
13.30 h – Ľudová hudba pod vedením Matúša Fiľa
13.45 h – Folklórna skupina Poniky
14.00 h – Sokoliari kráľa Svätopluka
14.30 h – Šajbianske pršťoke
14.45 h – Detská folklórna skupina Priechoďančok
15.15 h – Folklórna skupina Poniky
16.15 h – Zvony, zvonce, zvončeky
17.00 h – Detská folklórna skupina Priechoďančok
17.15 h – Šajbianske pršťoke
17.30 h – Folklórny súbor Liptov
18.00 h – Kozáci v Bystrici – program Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice

Sprievodný program pri Barbakane

13.00 – 18.00 h – Majster zvonár – ukážky odlievania a výroby zvonov
13.00 – 18.00 h – Vypletané zvončeky a radvanské varešky – tvorivé dielne
13.00 – 18.00 h – Sokoliari kráľa Svätopluka – ukážky výcviku dravcov

Sobota 7.9.2019

Námestie SNP

10.00 h – Otvorenie II. ročníka Slovenského dňa kroja
10.05 h – Ozývaj sa hlasne – Spevácke zoskupenia z obcí a regiónov
11.30 h – Na baňu klopajú – Medzinárodný detský folklórny festival
14.00 h – V Bystrici na rinku – krojovaný sprievod mestom
14.00 h – Rádio Slovensko: Auto na kľúč
15.00 h – Roduverní – pripomienka 100. výročia tragickej smrti M. R. Štefánika
17.00 h – Z rôznych kútov Slovenska – vyhlásenie Dediny roka, pozdravy z miest a dedín
19.00 h – Zvon – program o zvonoch a zvonároch
20.45 h – Pocta majstrovi Kubánkovi
21.00 h – 70 rokov SĽUK-u – výber z tvorby

Nádvorie radnice

10.00 – 18.00 h – Expozícia drevených hutníckych strojov a tvorivé dielne

Barbakan

11.00 h – Tyjátr Ivana Gontka
12.00 h – Sokoliari kráľa Svätopluka
12.30 h – Gajdoši a gajdošíci – Gajdošská škola Ľuba Tatarku Čalamacha
13.30 h – Janko a Marienka – interaktívne predstavenie s pesničkami Divadla pod balkónom
15.00 h – Na baňu klopajú – Medzinárodný detský folklórny festival
16.30 h – Remeselnícke rozhovory
17.00 h – Banícka dychová hudba zo Šalgotarjánu
18.00 h – O remeslách – rozhovory s remeselníkmi
19.00 h – Lojzo – legendárna kapela so svojim netradičným “dlažbovým” folkom

Sprievodný program pri Barbakane

11.00 – 16.00 h – Zábavný zveropark – Divadlo pod Balkónom, hry a bábkostroj
13.00 – 17.00 h – Horehronská kuchyňa – ukážky varenia horehronských prekladancov
13.00 – 18.00 h – Majster zvonár – ukážky odlievania a výroby zvonov
13.00 – 18.00 h – Vypletané zvončeky a radvanské varešky – tvorivé dielne
13.00 – 18.00 h – Sokoliari kráľa Svätopluka – ukážky výcviku dravcov

Nedeľa 8.9.2019

Námestie SNP

10.00 h – Dychová hudba Selčianka
11.30 h – Voising – výnimočná multižánrová vokálna skupina
13.00 h – Chilli Fellaz – koncert banskobystrickej kapely a predstavenie ich debutového albumu
14.00 h – Poďakovanie remeselníkom
14.30 h – Folklórny súbor Bystrina

Nádvorie radnice

10.00 – 14.00 h – Expozícia drevených hutníckych strojov a tvorivé dielne

Barbakan

11.00 h – O lúke, motýľovi a kvetinovej víle – Teatro Neline
12.00 h – “Keď si ja zaspievam” – Krst nového albumu Šajbianskych pršťokov
13.00 h – Romano Jilo – Cigánske srdce – rómska hudba a tanec

Sprievodný program pri Barbakane

11.00 – 14.00 h – Majster zvonár – ukážky odlievania a výroby zvonov
11.00 – 14.00 h – Vypletané zvončeky a radvanské varešky – tvorivé dielne
11.00 – 14.00 h – Sokoliari kráľa Svätopluka – ukážky výcviku dravcov

Sprievodné podujatia

Radnica

3.9. o 17.00 h – Vernisáž výstavy zvonov a spiežovcov zo súkromnej zbierky folkloristu Mikuláša Gigaca zo Šumiaca. Výstava potrvá do 16. septembra.

Štátna vedecká knižnica, Lazovná 9

5.9. o 17.00 h – Poetica Slavica 2019 – Spájanie kultúr slovanských národov
5.9. o 17.00 h – Martin Pap – Príbeh z temného kúta – vernisáž výstavy insitného maliara z Padiny

Dolná ulica č. 25

7.9. od 10.00 do 19.00 h – Drobné hospodárske zvieratá, akvaristika
8.9. od 10.00 do 19.00 h – Drobné hospodárske zvieratá, akvaristika
9.9. od 10.00 do 12.00 h – Drobné hospodárske zvieratá, akvaristika

Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu.