Podzoborské vinobranie 2019

Podujatie Nitra

Podzoborské vinobranie 2019
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Varenie, Gastronómia
Ďalšie podujatia v meste Nitra

Podzoborské vinobranie 2019

Na Podzoborskom vinobraní si uctia plody zeme

Pätnásty ročník Podzoborského vinobrania zaplní počas druhej septembrovej nedele Mestský park na Sihoti v Nitre. Obľúbené podujatie každoročne zapĺňa mestský park stovkami návštevníkov. Otvorí ho o 14. hodine krojovaný sprievod. Prejde uličkami mestského parku k pódiu a symbolicky ponesie plody zeme. Po požehnaní plodov zeme kňazom bude nasledovať kultúrny program. Účastníkov vinobrania bude zabávať hudobná skupina DIOS z Lužianok a Podzoborskí heligonkári z Výčap – Opatoviec. Na dobrú náladu budú vyhrávať do 19. hodiny.
Organizátori sľubujú, že aj tento rok budú uličky v parku posiate stánkami s občerstvením, kde si na svoje prídu hlavne chuťové poháriky návštevníkov – návštevníci budú môcť ochutnať prvý burčiak, víno, ale aj cigánsku, klobásky, podpecníky, lokše, oškvarkové pagáče, štrúdle, koláče a iné sladkosti. Pre milovníkov starej kuchyne navaria zo zemiakov, cibuľky, kyslej kapusty, klobásky, domáckej klobásky a údeného kolena špecialitu s názvom Strásanka, ktorá mala úspech aj počas uplynulých ročníkov.

Vinobranie pripravili Nitrianska kráľovská vínna cesta v spolupráci s mestom Nitra a  Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Podujatiu poskytli záštitu primátor Nitry Marek Hattas a župan Milan Belica.


Program:

  • o 14.00 h   Sprievod a požehnanie plodov zeme
  • o 14.15 h   Slávnostné otvorenie a príhovory
  • od 14.30 do 19.00 h   Vystúpenie hudobných skupín
    Účinkujú: Hudobná skupina DIOS Lužianky, Podzoborskí heligonkári z Výčap-Opatoviec

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieŠkriepky na korze
Spišské divadlo, Spišská Nová Ves
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Lord of The Dance: 2021 Tour
Lord of The Dance: 2021 Tour
Incheba Expo Bratislava, Bratislava
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice