Podzoborské vinobranie 2019

Podujatie Nitra

Podzoborské vinobranie 2019
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Varenie, Gastronómia
Ďalšie podujatia v meste Nitra

Podzoborské vinobranie 2019

Na Podzoborskom vinobraní si uctia plody zeme

Pätnásty ročník Podzoborského vinobrania zaplní počas druhej septembrovej nedele Mestský park na Sihoti v Nitre. Obľúbené podujatie každoročne zapĺňa mestský park stovkami návštevníkov. Otvorí ho o 14. hodine krojovaný sprievod. Prejde uličkami mestského parku k pódiu a symbolicky ponesie plody zeme. Po požehnaní plodov zeme kňazom bude nasledovať kultúrny program. Účastníkov vinobrania bude zabávať hudobná skupina DIOS z Lužianok a Podzoborskí heligonkári z Výčap – Opatoviec. Na dobrú náladu budú vyhrávať do 19. hodiny.
Organizátori sľubujú, že aj tento rok budú uličky v parku posiate stánkami s občerstvením, kde si na svoje prídu hlavne chuťové poháriky návštevníkov – návštevníci budú môcť ochutnať prvý burčiak, víno, ale aj cigánsku, klobásky, podpecníky, lokše, oškvarkové pagáče, štrúdle, koláče a iné sladkosti. Pre milovníkov starej kuchyne navaria zo zemiakov, cibuľky, kyslej kapusty, klobásky, domáckej klobásky a údeného kolena špecialitu s názvom Strásanka, ktorá mala úspech aj počas uplynulých ročníkov.

Vinobranie pripravili Nitrianska kráľovská vínna cesta v spolupráci s mestom Nitra a  Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Podujatiu poskytli záštitu primátor Nitry Marek Hattas a župan Milan Belica.


Program:

  • o 14.00 h   Sprievod a požehnanie plodov zeme
  • o 14.15 h   Slávnostné otvorenie a príhovory
  • od 14.30 do 19.00 h   Vystúpenie hudobných skupín
    Účinkujú: Hudobná skupina DIOS Lužianky, Podzoborskí heligonkári z Výčap-Opatoviec

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Dražovský piknik
Dražovský piknik
Dražovský kostolík, Nitra
Dražovský piknik
Dražovský piknik
Dražovský kostolík, Nitra
1. Premiéra muzikálu ZVER
1. Premiéra muzikálu ZVER
Dom Matice slovenskej, Komárno