POKUS O REKORD - Najviac jarmočníkov v kroji

Podujatie Stará Ľubovňa

POKUS O REKORD - Najviac jarmočníkov v kroji

Všetci milovníci ľudovej kultúry a dobrej zábavy! Nenechajte si ujsť jedinečnú výzvu Občianskeho združenia Kultúra so srdcom a Mesta Stará Ľubovňa za podpory Prešovského samosprávneho kraja a buďte účastní výnimočnej udalosti – vytvorenie ustanovujúceho rekordu

NAJVIAC JARMOČNÍKOV V KROJI NA JARMOKU,
ktorý bude mať aj charitatívny podtext! My, všetci, ktorí sa vyberieme na XXIX. Ľubovniansky jarmok, môžeme prispieť k jeho vytvoreniu. Stačí sa obliecť do kroja alebo jeho časti a prísť do Starej Ľubovne 1. októbra na jarmok, kde sa uskutoční sčítanie a vyhodnotenie rekordu, počas ktorého nám do dobrej nálady zahrá a zaspieva Ľudová hudba Stana Baláža a Folklórny súbor Nadšenci.

Sčítanie prebehne v sobotu od 11.30 do 14.30 h pod dohľadom ščítacieho komisára. Rekord bude zapísaný v Slovenskej knihe rekordov. Navyše môžeme nielen prispieť k vytvoreniu rekordu a krásnej dobovej atmosfére, ale aj pomôcť niekomu, kto bojuje s nepriazňou osudu. ZA KAŽDÝ SČÍTANÝ KROJ (aj detský) ORGANIZÁTORI VENUJÚ 1 €️ RODINE ALEBO DIEŤAŤU SO ZDRAVOTNÝM HENDIKEPOM️.

Poďme teda spoločne ukázať krásu krojov nášho regiónu i silu milovníkov tradícií! A zároveň pomáhať. Spojme sily a prispejeme aj k jedinečnej jarmočnej atmosfére, keď za dávnych čias boli jarmoky veľkými udalosťami a ľudia z okolia sa na jarmoky vyparádili do tých najkrajších sviatočných krojov.

VŠETKÝCH SRDEČNE POZÝVAME.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
STRETNUTIE GORALOV V PIENINÁCH 2022
Overené podujatieSTRETNUTIE GORALOV V PIENINÁCH 2022
Kúpele Červený Kláštor, Červený Kláštor
Burza starožitností a kuriozít 19.8.2022
Overené podujatieBurza starožitností a kuriozít 19.8.2022
Pešie zóna, Hlavná ulica, Prešov
KÚPEĽNÁ DYCHOVKA A PIVNÝ FESTIVAL
Overené podujatieKÚPEĽNÁ DYCHOVKA A PIVNÝ FESTIVAL
Areál pri Kúpeľnej kolonáde, Bardejov
Žiadny obrázok
Overené podujatieDeň obce Štrba
športový štadión, Štrba