Posolstvo z inej planéty

Podujatie Banská Bystrica

Posolstvo z inej planéty - predstavenie v rámci osláv 25.výročia

Posolstvo z inej planéty vychádza z poviedky, ktorá sa nachádza v knihe “Rozprávky”, od Hermanna Hesseho. Teda v origináli a vo väčšine prekladov sa táto kniha volá Rozprávky. Kto pozná Hesseho tvorbu, zrejme vytuší, že nejde úplne o rozprávky tak, ako si ich predstavujeme. Hlavne ale nie sú určené deťom. Sú určené dospelým, ale svojou formou a rozsahom sú vhodné aj na čítanie pred spaním, bez toho, aby sa človek bál, že niečo nepochopí (čo sa u Hesseho stáva často). Zároveň ale ponúkajú veľmi silné posolstvá, miestami až natoľko kritické, že tiež nie sú vhodné na zaspávanie, lebo zaspávať s pocitom “skutočne sme až takí drbnutí” tiež nie je ideálne. Spojením pomerne čitateľných alegórií so silným kritickým posolstvom Hesse občas balansuje na hranici morality, čo však v literatúre vyvažuje výrazne poetickým textom. Aj pri inscenovaní sme sa snažili mnohé z tejto poézie zachovať aby sme sa moralizovaniu vyhli, ale na strane druhej si možno doba trochu moralizovania vyžaduje.
Tvorivý tím:
Réžia: Šimon Spišák
Asistentka réžie: Eva Ogurčáková
Scénografia: Karel Czech
Hudba: Zuzana Strnátová
Svetelný dizajn: Ján Čief
Zvuk: Dušan Ivan
Výroba scény a kostýmov: Miroslava Zelníková
Produkcia: Matúš Petričko a Zuzana Javorská
Odborná spolupráca: Anna Tomaštiková, Peter Vrťo, Ľudemila Veverková
Účinkujú:
Ivan Blaško, Michal Daniš, Peter Darmo, Tomáš Debnár, Peter Gregor, Peter Hudec, Ján Kinčeš, Lucia Krajčiová, Veronika Lačná, Miriam Kujanová, Marek Mojžiš, Lýdia Rybárová, Michaela Ďuricová.

rezervácie: divadlozpasaze@gmail.com,0911 118 183, 048/4124782, FB

Vstupné: 6/3 eur
Foto: Eva Rácová, Dušan Hein

Začiatok podujatia: 28. 9. 2020 19:00:00
Koniec podujatia: 28. 9. 2020 20:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava