Potulky Islandom 2018

Podujatie Banská Bystrica

Potulky Islandom

Sopky, ľadovce, polárna žiara a nekonečné lávové polia. Nie je taký studený ako si ho všetci predstavujú a svojou krásou vás jednoducho očarí. V názve tohto ostrova sa síce nachádza slovo "ice" (ľad), no väčšinu roka je to nádherne zelená krajina v ktorej teplota dosahuje niekedy až 23°C.

Objavte krásy Islandu očami mladej Slovenky, ktorá sa zbalila a odišla žiť na tento magický ostrov.
Prvý krát jej Island učaroval pred dvomi rokmi, kedy tam prišla ako obyčajná turistka. Od tej chvíle hľadala všetky možné spôsoby, ako sa na Island vrátiť a vďaka Erasmu sa jej to podarilo. 5 mesačnú stáž absolvovala v najvýchodnejšej dedinke Islandu, kde mala možnosť cestovať a spoznávať ostrov viac a viac. Jej láska k ostrovu sa prehlbovala a tak sa po ukončení vysokej školy rozhodla odsťahovať do Reykjavíku, najsevernejšieho hlavného mesta. Momentálne na Islande pracuje ako sprievodkyňa pre zahraničných a slovenských klientov, ktorým ukazuje tie najkrajšie miesta Islandu, ale aj krásy skryté pred očami veľkých davov turistov.

Terezka vám na prednáške povie všetko čo vie o cestovaní po Islande. Dá vám tipy a triky ako sa na Island dostať, ako cestovať na Islande a aj ako si nájsť najvhodnejšie ubytovanie. Porozpráva vám aj vtipné zážitky s turistami, ktorí na Island prídu totálne nepripravení.

Miesto konania podujatia: Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Lazovná 9, Banská Bystrica
Dátum začiatku podujatia: 6. Februára 2018 17:00
Dátum ukončenia podujatia: 6. Februára 2018 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7373N 19.1438E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Potulky Islandom

Meno organizátora: D-Travel Island
Fotografie
Podobné podujatia