Potulná galéria nomadSPACE

Podujatie Trenčín

Potulná galéria nomadSPACE
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Výstavy a veľtrhy
Ďalšie podujatia v meste Trenčín

Potulná galéria nomadSPACE

Potulná galéria nomadSPACE predstavuje výstavu súčasných vizuálnych umelcov bojujúcich proti xenofóbii, rasizmu a extrémizmu. V priestore malého nákladného auta a jeho okolí sme pripravili participatívnu inštaláciu Lukáša Houdeka a interaktívnu hru Danky Krajčovej, ktoré priblížia problémy utečencov. Predstavíme Shootyho karikatúry, dnes už komickú konšpiráciu “amerického brouka" pripomenú Jarmila Mitríková a David Demjanovič. Rakúska autorka Anna Witt sa vo svojej performance a participatívnej fotoakcii bude pýtať ľudí, čo bola pre nich najdôležitejšia otázka keď mali 16 rokov. Kundy Crew uskutočnia svoje povestné workshopy (počas festivalu Pohoda každý deň 12-15), pre deti sú denne pripravené detské tvorivé dielne.

Poslaním Potulnej galérie nomadSPACE je metaforickým jazykom výtvarného umenia upozorniť ľudí na nebezpečenstvo xenofóbie, rasizmu a extrémizmu. Nasmerovať ich k hľadaniu odpovedí na otázku, čo je správne a čo nebezpečné, čo je dobré a čo zlé.

Potulná galéria nomadSPACE zaháji svoju činnosť na festivale Pohoda v Trenčíne 6. 7. a následne sa bude až do 23. 7. túlať po mestečkách a dedinách Slovenska.

Vernisáž: Festival Pohoda, 7. 8. o 15.oo a 8. 7. o 15.oo

Vystavujúci umelci: Lukáš Houdek /CZ/, Danka Krajčová, Kundy Crew, Jarmila Mitríková/Dávid Demjanovič, Shooty, Anna Witt /A/

Námestia miest, mestečiek a dedín (pokiaľ nenastane zmena): Festival Pohoda - letisko Trenčín, Plavecký Peter, Plavecký Mikuláš, Jalovec, Bobrovec, Čierny Balog, Telgárt, Sirk, Lubeník, Jelšava, Dobšiná, Smolník, Gelnica, Plavecký Štvrtok, Bratislava /malé zmeny sú stále možné/

Otváracie hodiny: 12.oo - 20.oo

Kurátori: Juraj Čarný, Antónia Donevová, Hana Kucharovičová
Produkcia: Hana Kucharovičová
Mediátori: Antónia Donevová, Karolína Brenkusová, Gabriela Lenďáková, Nora Zaludekova a ďalší
Grafický dijan: Stano Masár

Usporiadateľ: Curatorial Studies Institute, Fond pre súčasné umenie

Ďakujeme za podporu:
Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, Rakúske kultúrne fórum

Miesto konania podujatia: Pohoda Festival, Trenčín
Dátum začiatku podujatia: 6. Júla 2017 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 9. Júla 2017 00:00
Pravdepodobné súradnice: 48.8719N 18.0156E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Potulná galéria nomadSPACE

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Potulná galéria nomadSPACE
Fotografie
Podobné podujatia