Prednáška Patrika Schumachera (Zaha Hadid Architects)

Podujatie Bratislava

Prednáška Patrika Schumachera (Zaha Hadid Architects)

Pozývame Ťa na prednášku Patrika Schumachera, šéfa Zaha Hadid Architects, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 18. Mája 2017 o 19.00 v aule Emila Belluša (Fakulta Architektúry STU) v Bratislave.

Registračný formulár > https://goo.gl/forms/8PuqRhMWYSv3vt0q2

We sincerely invite you to a lecture by Mr. Patrik Schumacher, principal of Zaha Hadid Architects, which will take place on Thursday, 18th of May in the main auditorium at the Faculty of Architecture STU, Bratislava.

Registration form> https://goo.gl/forms/8PuqRhMWYSv3vt0q2

------------ BIO ------------

Patrik Schumacher je vedúci londýnskeho ateliéru Zaha Hadid Architects. Spolu so Zahou Hadid zadefinovali prúd „parametrickej“ architektúry, ktorá sa pri tvorbe opiera o algoritmy reagujúce na prírodné parametre ako napríklad trajektória slnka, sila vetra, pôsobenie gravitácie alebo ľudské atribúty ako sú produktivita práce a sociálna interakcia. Analýzou terajbatov digitálnych dát sú simulované interakcie, ktorých výsledkom sú organické a zakrivené tvary charakteristické pre parametrickú architektúru.

Zaha Hadid Architects stojí za viac ako 950 projektami v 44 krajinách sveta. Medzi ich najznámejšie stavby patrí budova múzea MAXXI v Ríme, nedávno dokončený Port House v Antverpách alebo Riverside Museum v Glasgowe. V Bratislave je momentálne vo výstavbe rezidenčný komplex SKY PARK by Zaha Hadid.

Do ateliéru Zaha Hadid Architects nastúpil Patrik Schumacher v roku 1988. Štúdiu architektúry a filozofie sa venoval na univerzitách v Londýne, Bonne a Stuttgarte. V roku 1996 sa podielaľ na založení výskumného laboratória dizajnu na Londýnskej škole AA - Architectural Association School of Architecture, ktorého je doteraz co-directorom. Ako hosťujúci profesor viedol ateliéry na University of Illinois v Chicagu, Columbia University, alebo na Graduate School of Design na Harvarde a pravidelne prednáša na univerzitách po celom svete.

Prednášku organizuje tím Archtung v spolupráci so spoločnosťou Penta Investments. Archtung stojí za projektami ako napríklad výstava semestrálnych prác študentov Noc Architektury, webdokumentom IKONY, alebo študentskou cenou CHEDDAR.

Miesto konania podujatia: Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 18. Mája 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 18. Mája 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1512N 17.1108E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Prednáška Patrika Schumachera (Zaha Hadid Architects)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia