Premiéra filmu: TAM KDE PADLA NOC

Podujatie Prešov

Premiéra filmu: TAM KDE PADLA NOC

TAM KDE PADLA NOC
(Slovensko, 2016, 45 minút, scenár a réžia: Ľuboš Oravec)

,,August sa zahráva so svojím vlastným životom len pre kúsok zábavy, ktorú ponúkajú nekontrolovateľné stavy násilia. Všetko sa však zmení, keď sa v jeho hlave vyvinie zvrhlá posadnutosť a láska k Mesiacu. Rozpadáva sa mu vzťah s dievčaťom a stáva sa druhoradým členom skupiny, ktorého jediným uspokojením je ubližovanie ostatným – iba takto sa dokáže viac priblížiť k obrovskému a tak vzdialenému Mesiacu.“

Trailer na film:
https://www.youtube.com/watch?v=vAiRTSZ1FTA

Svojrázny film scenáristu a režiséra Ľuboša Oravca rozpráva príbeh o skupine “prijateľov“, ktorí kráčajú mestom keď padne noc. Užívajú si násilnícke chvíle pod vplyvom drogy, ktorá vyvoláva nekontrolovateľné stavy násilia.

Produkciu mala na starosti Martina Kažimírová, a film bol natočený takmer bez rozpočtu na rôznych lokalitách v Prešove a jeho okolí. Natáčanie trvalo takmer tri mesiace a následná postprodukcia skoro rok. Film je plný rôznych umeleckých nápadov ako napríklad vesmírnych vizuálnych efektov Borisa Hanudeľa.

Autorom hudby je Stanislav Pristáš, študent Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Ťaživú atmosféru filmu dotvára svojím elektronickým soundtrackom.

O kameru sa postaral Tomáš Koníček, ktorý natočil väčšinu filmu. V závere natáčania kameru prevzal Boris Hanudeľ, ktorý pomohol s natočením chýbajúcich scén. Autorom storyboardu a strihu je sám režisér, Ľuboš Oravec.

Film TAM KDE PADLA NOC bude mať svoju oficiálnu premiéru vrámci prešovského filmového festivalu POCITY FILM 2016. Premietanie sa uskutoční v sobotu 8. októbra 2016 o 19:00 v Kine Scala v Prešove. (Zmena presného času je vyhradená - na programe festivalu sa ešte stále pracuje.)

Viac informácii o festivale nájdete na:
www.po-city.sk

Miesto konania podujatia: Kino Scala Prešov, Masarykova 7, Prešov
Dátum začiatku podujatia: 8. Októbra 2016 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 8. Októbra 2016 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.9916N 21.2451E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Premiéra filmu: TAM KDE PADLA NOC

Fotografie
Podobné podujatia
Ekofest 2019
Ekofest 2019
Ekopark Holá hora, Prešov
Prešov číta rád 2019
Prešov číta rád 2019
Knižnica P.O.Hviezdoslava, Prešov