ProfiAuto PitStop v Čadci

Podujatie Čadca

Motoristi, ktorí využijú možnosť bezplatnej kontroly, zveria svoje vozidlá do rúk profesionálov. Tí preveria stav akumulátora, pneumatík, stieračov, predného okna i zavesenia. Keďže jesenné dni sú často sprevádzané hmlou a zlou viditeľnosťou, odborníci sústredia svoju pozornosť aj na stav osvetlenia, ktoré je základom bezpečnej jazdy.

Mnohí motoristi však bezpečnosť a prevenciu podceňujú. ,,Zlý technický stav vozidiel je častým spúšťačom dopravných nehôd. Aj takýmto spôsobom by sme radi prispeli k osvete medzi vodičmi a upozornili ich na dôležitosť stavu vozidla. Zvýšiť povedomie motoristov o bezpečnosti na cestách je jedným z hlavných cieľov ProfiAuto,“ mieni Jindřich Krejčí, riaditeľ ProfiAuto pre Českú republiku a Slovensko.

Už prvý PitStop realizovaní na Slovensku odkryl alarmujúce skutočnosti. U 81 percent skontrolovaných vozidiel bolo nevyhnutné vymeniť brzdovú kvapalinu a až 80 percent automobilov malo vôľu v systéme riadenia. Problém s nesprávne nastaveným osvetlením mala vyše polovica áut. Ak sa však k zlému technickému stavu vozidla pridruží hmla či klzká vozovka, môže to mať život ohrozujúce následky.

Všetci vodiči, ktorí 30. augusta pristavia svoje vozidlá na parkovisku hypermarketu Kaufland v Čadci, dostanú možnosť na bezplatnú kontrolu. ,,Okrem previerky jednotlivých častí vozidiel bude úloha odborníkov spočívať aj v samotnom poradenstve. Priamo na mieste sa s nimi môžu vodiči poradiť, ako majú postupovať pri poruchách vozidiel, ktoré by nemali podceňovať či dlhodobo zanedbávať a kedy majú vyhľadať pomoc odborníka,“ opisuje Richard Karl, zástupca spoločnosti Darma Slovensko, ktorá patrí do siete ProfiAuto na Slovensku.

 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: ProfiAuto, Darma Slovensko
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.