Putovanie za pokladmi - Slávnosť ruží

Podujatie Dolná Krupá

Putovanie za pokladmi - Slávnosť ruží
Pridať do môjho kalendára
Slávnosti
Web podujatia:
www.regiontirnavia.sk
Web organizátora:
www.regiontirnavia.sk
Ďalšie podujatia v meste Dolná Krupá
Podrobnejšie informácie: OOCR Trnava Tourism
V sobotu 5. júna sa v Dolnej Krupej uskutoční Putovanie za pokladmi. Ide o podujatie, ktoré nahrádza tradičnú slávnosť ruží. Tá sa v tomto roku neuskutoční kvôli rekonštrukcii kaštieľa.

Putovanie za pokladmi začne o 13. hodine popoludní, kedy návštevníci môžu začať svoju individuálnu prechádzku v historickom parku plnom ružových záhonov nachádzajúcom sa pri kaštieli.

Súčasťou podujatia bude aj komentovaná prehliadka a módna prehliadka Anastázie Huštákovej, ktorá predstaví ručne maľovaný hodváb, čelenky, šperky a iné doplnky. Tradičné remeslá priblížia šikovné ruky drotára, rezbára, košikára či medovnikára. Do pokladov ľudovej hudby návšetevníkov ponorí koncert Vlasty Mudríkovej a záverom bude večerné čítanie epizód zo života Jozefa Brunsvika a Ludwiga van Beethovena, ktoré priblíži život v kaštieli spred dvoch storočí.

V areáli parku navyše ožijú živé sochy Ludwiga van Beethovena a ružovej grófky Márie Henriety Chotekovej.

Návštevníci budú môcť zároveň zavítať aj do neďalekej Medolandie, kde sa bude konať otvorenie ružiarskej sezóny spojenej s ochutnávkou odrodových medovín.

Vstupné: jednotné 2,- €, deti do 6 rokov a ZŤP zdarma

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kaštieľ Dolná Krupá
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.