Račanská lokálka (Prešporáčik)

Podujatie Bratislava

Račanská lokálka (Prešporáčik)

Máte chuť lepšie spoznať genius loci bratislavského malokarpatského podhoria atraktívnou túrou po Račanskom vinohradníckom chodníku? Novinkou tejto sezóny je Račanská lokálka – nová víkendová linka Prešporáčika.

Vďaka nej uvidíte ešte viac – prevezie vás uličkami starej Rače, jej vinicami a tiež sa zastaví pri najobľúbenejších pivničkách miestnych vinárov.

Je určená pre všetkých – veľkých aj malých výletníkov, ktorí radi objavujú nové miesta a výhľady, ktoré nemusia byť vzdialené stovky kilometrov, ale niekedy sa ukrývajú len pár metrov od nášho domova.

Nastúpiť môžete o každej celej hodine od 15:00 do 18:00 hod. pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3. Voziť sa môžete až do 20:00 hod., pričom lístok platí na celý deň – premávka bude fungovať tzv systémom hop-in hop-off (naskoč – vyskoč).

Trasa a zastávky Prešporáčika:
1. Nemecký kultúrny dom
2. Genofond frankovky
3. Vinica Fixle
4. Vinohrady Fongy, Šimnár, Tále
5. Námeste A. Hlinku
6. Vinotéka Pavla Chvosteka, Alstrova
7. Winzerhaus Hulanských
8. Pekná cesta
9. Záhradný bufet Šínweg
10. Areál pri horárni
11. Nemecký kultúrny dom

Eduard Brichta, Dušan Holík a Karol Križanovič sa na prvých pasažierov (ale nielen ich) tešia vo vinohrade Šínweg, otvorený bude Winzerhof u Hulanských, Rudolf Rakyta bude vo vinici Krátke-Čačkov nad Krasňanmi, Pavol Chvostek sprístupňuje vinotéku v rekonštruovanom vinárskom dome na Alstrovej ulici, rovnako bude otvorená aj Račianska vinotéka v srdci Rače.

Račanská lokálka bude jazdiť pravidelne až do septembra každý piatok od 13.00 do 21:00 hodiny. Zakúpením vouchera za cenu 14,90 Eur získavate 14 kupónov na degustáciu vína u lokálnych vinárov (za jeden kupón 2 degustačné vzorky 0,25 dcl alebo za 2 kupóny 1 dcl vína).
Okrem toho aj praktickú kapsičku na krk s gravírovaným pohárom a tiež informačnú brožúru o Račanskom vinohradníckom chodníku s mapou pre ľahkú orientáciu.
Bratislava Region Tourism

Text: Račanský vinohradnícky chodník (upravené)

Začiatok podujatia: 24. 7. 2020 13:00:00
Koniec podujatia: 24. 7. 2020 21:00:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Gypsy Čáve / Bratislava
Overené podujatieGypsy Čáve / Bratislava
Ateliér Babylon, Bratislava
Sibelius, Suchoň a Schumann
Sibelius, Suchoň a Schumann
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava