Radošinské Naivné Divadlo - Mužské Oddelenie

Podujatie Trnava

Radošinské Naivné Divadlo - Mužské Oddelenie / Trnava

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení.

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.

Vstupenky:
https://vstupenky.maxiticket.sk/radosinske-naivne-divadlo-muzske-oddelenie-trnava-2020

Začiatok podujatia: 15. 3. 2020 15:30:00
Koniec podujatia: 15. 3. 2020 17:30:00
Vstupenky
Fotografie
Podobné podujatia
Čachtická pani
Overené podujatieČachtická pani
Dom kultúry, Trnava
Čachtická pani
Overené podujatieČachtická pani
Dom kultúry, Trnava
Tatranský Biftek
Tatranský Biftek
Empírové divadlo, Hlohovec
Odchody vlakov 2.4.2020
Odchody vlakov 2.4.2020
Dom kultúry, Skalica