Red Bull 400

Podujatie Vysoké Tatry

Red Bull 400
Pridať do môjho kalendára
Bežecké podujatia, Športové podujatia
Web podujatia:
www.redbull.sk/400
Web organizátora:
www.redbull.sk
Ďalšie podujatia v meste Vysoké Tatry

Odbehnúť si 400 metrov neznie ako veľká výzva. Rozbehnete sa, po chvíli to máte za sebou, ani sa nestihnete zadýchať. Čo keby ste sa však postavili na štart s cieľom odbehnúť si 400 extrémnych metrov? Do kopca, na skokanskom mostíku a so 75% prevýšením? Predstavujeme vám Red Bull 400. Po prvýkrát v histórii aj na Slovensku. Najdrsnejších štyristo metrov na adrenalínovom výbehu do kopca, pri ktorých sa rozhodne zadýchať stihnete. Výzva je jasná - zdolanie skokanského mostíka K120 na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Red Bull 400 je svetovou sériou vyčerpávajúcich výbehov na strmých skokanských mostíkoch, ktoré sa v letnom období nevyužívajú. Lokality, v ktorých sa preteky organizujú, podliehajú jedinému pravidlu - „štyristovka“ sa môže uskutočniť iba na kopcoch určených k zoskokom na lyžiach alebo na samotných výškových skokanských mostíkoch. K tým najznámejším a legendárnym mostíkom, ktoré preteky hosťujú, sa tento rok pridá aj K120 na Štrbskom Plese. A pravdepodobne s tou najkrajšou scenériou a výhľadom, aký tohtoročné lokality ponúkajú.

V sobotu 11. augusta 2018 si na Red Bull 400 môžu sily zmerať amatéri aj profesionáli, pričom bežecký štýl nebude rozhodujúcim faktorom. Štyristometrová trať so 75% prevýšením bude rozdelená na dve časti. V eliminácii prebehnú rozbehy iba po zlom kopca (pod odrazovú hranu mostíka) a finálové behy sa už pobežia na celú vzdialenosť. Počet účastníkov je limitovaný na 400 mužov a 200 žien, mužské a zmiešané štafety majú kapacitu 50 tímov. 

Najextrémnejšia výzva tohto leta je iba pár klikov od vás. Registrácia a viac info na redbull.sk/400.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Be Cool
Fotografie
Podobné podujatia