Rekreácia v tieni trnavských komínov

Podujatie Trnava

Popis:

Tentoraz sa pozrieme na architektúru rekreačných zariadení trnavských podnikov, ako aj do témy rekreácie ako súčasti priemyslu. 

Industriálne dedičstvo je nám často oveľa bližšie, než sa na prvý pohľad môže zdať. A to aj vo veľmi neobvyklých formách. S baňami, elektrárňami, továrenskými objektmi a halami si ho vieme stotožniť pomerne ľahko, podobne aj s ich produktami. Napadne vám však, že tieto „chrámy práce“, ako sa zvyknú honosné priestory fabrík nazývať, sa nám môžu sprítomňovať aj v čase oddychu na miestach rekreácie?

Pojem sociálna infraštruktúra priemyslu, alebo teda aj priemyselného dedičstva, zahŕňa aj vec, ktorá sa môže zdať na prvý pohľad ako opozitum práce. A tým sú práve objekty určené na rekreáciu. Takmer každý podnik nejaké vybudoval alebo vlastnil. Kým samotné fabriky v čase výroby sme nemuseli vôbec zažiť, ich podnikové rekreačné zariadenia, chaty a táborové areály sme navštíviť mohli bez toho, aby sme vôbec vedeli ich pôvod a uvedomovali si ich súvislosť s daným podnikom.

Prednášať bude architekt a jeden zo zakladateľov projektu Čierne diery, Miroslav Beňák.

CENY vstupeniek:

  • Voľné sedenie ... 2€

Spracovateľský poplatok za vstupenku je vo výške 0,10€ vrátane DPH

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia