Remeslo má zlaté dno - 500. výročie trhov v Beckove

Podujatie Beckov

Remeslo má zlaté dno - 500. výročie trhov v Beckove

Tento rok slávi Beckov veľké výročie, a to 500 rokov od rozšírenia trhového práva. A pri tejto príležitosti si pre vás hrad Beckov pripravil podujatie s názvom Remeslo má zlaté dno.

Na dolnom nádvorí objavíte viaceré remeselné stánky, kde vás majstri remeselníci zasvätia do tajov svojho tradičného umenia. Pre deti aj dospelých je pripravený kurz hrnčiariny, drôtovania, ale aj tvorivá práca so sklom. Za poplatok si môžete vyrobiť aj sviečku z včelieho plastu a v kováčskej dielni si môžete vyraziť pamätnú mincu s beckovským motívom.

Tešiť sa môžete aj na pátraciu hru, ktorá vám odhalí meno prvého beckovského remeselníka z čias slávneho Stibora zo Stiboríc.

V minulosti bola vychýrená aj Stiborova kuchyňa, a tak sme si pre vás pripravili aj rôzne stredoveké špeciality, ktoré budete môcť ochutnávať počas celého víkendu. Kuchtiť bude pre vás historická skupina Kompánia z Turca, ktorá vám vo svojom dobovom tábore predvedie aj ukážky panského stolovania.

To však nie je ani zďaleka všetko. V hradnom hospodárstve objavíte domáce zvieratká aj vznešené dravce, pričom o 11:00, 15:00 a 17:00 je pre vás pripravené sokoliarske vystúpenie. Tešiť sa môžete aj na prehliadky so sprievodcom, obrazy slávneho beckovského maliara Ladislava Mednyánszkeho, výstavu Erbovné beštie a draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a oslávte 500. výročie trhového práva, ako sa patrí!

Vstupné víkend s programom.

Viac info na: www.hrad-beckov.sk

Začiatok podujatia: 8. 8. 2020 9:00:00
Koniec podujatia: 9. 8. 2020 18:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia