Renoir - Exhibition On Screen

Podujatie Bratislava

09.12. SO 18:00 Renoir - Exhibition On Screen

09.12. SO 18:00 RENOIR – UCTIEVANÝ A ZATRACOVANÝ | Exhibition On Screen / RENOIR: REVERED AND REVILED, Phil Grabsky, Brit., 2016, 87 min., 2D, angl. ver., tit., MP 12, 5.00/7.00 €

INFO K PREDPREDAJU LÍSTKOV NA PREDSTAVENIE!

Na predstavenie budú akceptované len vstupenky zakúpené v pokladni Kina Nostalgia v predpredaji alebo v deň predstavenia!

Lístky v zníženej cene 5 € si môžete v predpredaji zakúpiť v pokladni Kina Nostalgia, ktorá je však otvorená výhradne VŽDY LEN 30 minút pred začiatkom našich bežných predstavení = nie počas celého dňa.

Pútavý film je nielen novou biografiou významného impresionistického maliara, ale odhaľuje Renoira ako spojivo medzi starým a novým umením. Pierre-Auguste Renoir je známy a obdivovaný pre svoje impresionistické maľby Paríža. Hoci sú tieto obrazy celosvetovo obľúbené, slávneho umelca tento štýl neskôr unavil a on sa vydal iným smerom. Režisér Phil Grabsky vo svojom filme, založenom na pozoruhodnej zbierke 181 Renoirových diel z Barnes Foundation vo Philadelphii, skúma tento nový smer. Zaoberá sa predovšetkým Renoirovými neskorými dielami, ktoré sú niektorými obdivované a inými zatracované. Málo známy fakt je, že medzi umelcami, ktorí boli inšpirovaní práve týmito novými dielami, boli prekvapivo i dvaja giganti 20. storočia – Picasso a Matisse. (EXHIBITION ON SCREEN)

Miesto konania podujatia: Nostalgia, Kinosála Spoločenského domu NIVY, Súťažná 18, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 9. Decembra 2017 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 9. Decembra 2017 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.1503N 17.1282E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia 09.12. SO 18:00 Renoir - Exhibition On Screen

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Nostalgia
Fotografie
Podobné podujatia
Kino Be2Can: Chľast
Kino Be2Can: Chľast
Kultúrne centrum Malý Berlín, Trnava, Trnava
Advent v kine: Corpus Christi
Overené podujatieAdvent v kine: Corpus Christi
Ži:va, Bánovce nad Bebravou
Maškrtné medvedie príbehy
Maškrtné medvedie príbehy
Filmový klub v Múzeu SNP, Banská Bystrica