Rodinná sobota-Vianoce v múzeu

Podujatie Galanta

Rodinná sobota-Vianoce v múzeu
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Podujatia pre deti, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Galanta
Podrobnejšie informácie: vlast.muzeum.ga@zupa-tt.sk

Srdečne pozývame všetkých na predvianočné podujatie Rodinná sobota-Vianoce v múzeu do Vlastivedného múzea v Galante, dňa 10. december 2016 od 13:00 do 17:00 hod.

PROGRAM:

  • Živý betlehem
  • Pečenie vianočných oblátok
  • Zdobenie medovníkov
  • Tvorivé dielne
  • Vianočná prehliadka expozícií s odborným výkladom od 13:30 a 15:30 
  • Remeselníci 

Príprava na Vianoce a spoločne strávený čas s našimi najbližšími naladí naše srdcia na blížiace sa sviatky. Na Rodinnej sobote-Vianoce v múzeu sa budeme spoločne pripravovať na to, a popri tom predstavíme kultúrne dedičstvo galantského regiónu. Tento rok, okrem vianočnej atmosféry, Vás čaká výnimočný, pestrý a predsa tradičný program.

            Čo znamenali Vianoce voľakedy, ako oslavovali naši starí rodičia, aký stromček mali bohatí a aký chudobnejšie rodiny? Aj na tieto otázky dostaneme odpovede v múzeu v rámci vianočného sprievodu s odborným výkladom od 13:30 a 15:30 hod. Na nádvorí múzea živý betlehem a príbeh narodenia Ježiša nás zavedie do diania pred viac ako 2000 rokmi, do ozajstnej podstaty Vianoc. Tradície nášho regiónu predstavia remeselníci, príde včelár a čipkárka. V rámci našich tvorivých dielní sa môžu návštevníci aktívne zapojiť do predvianočnej prípravy. Budeme môcť vyskúšať pečenie oblátok a vlastnoručne vyrábať rôzne ozdoby na vianočný stromček. Zdobenie tradičných medovníkov sú garanciou na získanie pekných spomienok s kamarátmi a členmi rodiny. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Vstup je zadarmo, podujatie sa realizuje s finančnou podporou Mesta Galanta.

 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Vlastivedné múzeum v Galante
Fotografie
Podobné podujatia
Lordi
Overené podujatieLordi
Dom kultúry, Trnava
HANIČKA A MURKO
HANIČKA A MURKO
Empírové divadlo, Hlohovec
Paci Pac a kamaráti
Paci Pac a kamaráti
Dom kultúry, Nižná
Žiadny obrázok
Ondrejský jarmok v Brezne 2020
Námestie gen. M.R. Štefánika, Brezno