Rovno v tráve

Podujatie Banská Bystrica

Pozývame Vás na uvedenie poviedkovej knihy ROVNO V TRÁVE do života. Odjakživa sa ľudia spájali, aby spoločne vytvorili to, čo by možno ako jednotlivci nedokázali. Podobný cieľ mali a majú aj literárni autori Marcel Páleš a Michal Várošík. Rozhodli sa dať dokopy výber z ich poviedkovej tvorby a vydať ho v spoločnej knihe.

Aby to však nebolo len o napísaní poviedok, ich zozbieraní a vydaní, autori sa rozhodli zmysluplne naložiť aj so ziskom z predaja. Venujú ho Lukášovi Amrichovi z Brezna, ktorý je po ťažkej autonehode už roky v bdelej kóme a jeho rodina nemá dostatok finančných prostriedkov, aby Lukáš mohol kedykoľvek podstúpiť finančne náročnú liečbu v príslušnom liečebnom zariadení. 

Rukopis knihy už bol ilustrovaný umelcom Miroslavom Reizerom, ktorého diela ste v minulom roku mohli vidieť napríklad na výstave v Banskej Bystrici. Kniha prezentuje príbehy o každodennosti, o rôznych všedných maličkostiach, prípadne o všednostiach, o ktorých sa nehovorí. A tak môže byť nielen prostriedkom ku chvíľam oddychu, ale zároveň sa môže stať zdrojom nových úvah, inšpirácie či východiskom na plodný rozhovor.  

Zo slov spisovateľky Jany Pronskej o knihe ROVNO V TRÁVE: „Áno, táto zbierka poviedok talentovaných autorov presne vystihuje jej úvodné slová – sadnúť si do trávy, nechať sa unášať krásou slova, myšlienok, úvah, príbehov zo života, ale aj fikcie, ktoré vás pobavia, rozosmejú, oslovia, prinútia na chvíľu premýšľať.“

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: www.generacianula.sk
Fotografie
Podobné podujatia
KONTRAFAKT REAL NEWZ 2020
KONTRAFAKT REAL NEWZ 2020
Ministry of Fun, Banská Bystrica
Yzomandias
Yzomandias
Urban Spot, Banská Bystrica
Filip Jančík Tour 2020
Filip Jančík Tour 2020
Evanjelický kostol, Lazovná ul., Banská Bystrica