Ružovou na hnedú!!! Antifašistická čítanka

Podujatie Bratislava

Ružovou na hnedú!!! Antifašistická čítanka

Čo má feminizmus spoločné s antifašizmom? Môže rod zožrať rodinu? Čo sa to vlastne v spoločnosti deje a prečo sú texty z medzivojnového obdobia také aktuálne?

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien pozývajú organizácie ASPEKT a Slovensko-český ženský fond na feministické antifašistické čítanie.

Pripomenieme si slová Virginie Woolf, ktoré v roku 1938 napísala v eseji Tri guiney: „Teraz cítite na vlastnej koži to, čo cítili vaše matky, keď pred nimi zatvárali dvere a kázali im, aby si zatvorili ústa, cítite to, lebo ste židia, lebo ste demokrati, lebo patríte k nejakej rase, k nejakému náboženstvu.“ Zamyslíme sa nad tým, prečo sa dnes opäť útočí na ľudské práva žien, prečo sa straší „inými“ kultúrami, rodmi, sexualitami, náboženstvami... Budeme sa pýtať, odkiaľ sa berie toľko odporu voči rodovej rovnosti, snahám zastaviť násilie páchané na ženách a medzinárodnému dohovoru, ktorý krajiny Rady Európy podpísali v roku 2011 v Istanbule. Nazrieme priamo do znenia dohovoru, čo mnohým nedá spávať. Predstavíme feministickú antifašistickú čítanku, ktorú pripravujeme, pretože sa nechceme nečinne prizerať rastúcej nenávisti v spoločnosti. Budeme čítať zo štipľavých textov a hovoriť o tom, čo má feminizmus spoločné s antifašizmom. Prezradíme, čo znamená heslo Ružovou na hnedú!!! a prečo ružová knižná edícia nie je žiadne ňuňuňu. Prineste aj vy knihu, ktorá by tu nemala chýbať, a príďte nám z nej prečítať.

Plagát a ďalšie vizuálne materiály: Lulu Lalalova

***
Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné Záujmové združenie žien ASPEKT.

Miesto konania podujatia: A4 - priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2 (budova YMCA), Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 8. Marca 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 8. Marca 2018 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1567N 17.1134E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ružovou na hnedú!!! Antifašistická čítanka

Meno organizátora: ASPEKT
Fotografie
Podobné podujatia
FILOZOFIA PRE ŽIVOT, prezentácia kurzu pre rozvoj osobnosti
Overené podujatieFILOZOFIA PRE ŽIVOT, prezentácia kurzu pre rozvoj osobnosti
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava
Festival Ruského Klasického Baletu
Overené podujatieFestival Ruského Klasického Baletu
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
Cimbal Brothers hrajú filmovú hudbu
Cimbal Brothers hrajú filmovú hudbu
Koncertná sieň Kostola Klarisiek, Bratislava