SAPERE AUDE je modré | Vernisáž výstavy

Podujatie Košice

SAPERE AUDE je modré | Vernisáž výstavy
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Slávnosti
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Monika Vitanyi študuje v ateliéri u Mgr.Art Karola Petreša. Maľuje a tvorí od detstva a vystavovať začala od roku 2011. Pri tvorbe pracuje s technikou akrylu, ktorú niekedy kombinuje s kolážou.

„Vo svojej tvorbe reagujem na prostredie , ktoré ma obklopuje a pocity, ktoré vo mne vyvoláva zobrazujem na plátne,“ vysvetlila autorka.

Na výstave sú pre návštevníkov pripravené diela dvoch prúdov. Prvým sú veľkoplošné obrazy postáv v životnej veľkosti na minimalistickom pozadí.

„Snažila som sa zobrazením jednotlivých postáv vždy zachytiť nejakú abstraktnú myšlienku – ako napríklad dôveru, očarenie, pokoj, očakávanie, pominuteľnosť, atď.,“ uviedla Monika Vitanyi.

Druhá skupina obrazov predstavuje diela technikou froasáže. Je to papierová technika, vďaka ktorej autorka spája náhodu, imagináciu a tvorbu do konkrétnej myšlienky.

„Všetky diela sú ladené do modra. Modrá farba pre mňa vždy bola symbolom premýšľania, preto názov výstavy SAPERA AUDE  je modré,“ dodala na záver Monika Vitanyi.

Ako bonus je pre návštevníkov pripravená posledná séria obrazov, ktoré zachycujú požiar univerzity UPJŠ, ktorý autorka pred rokom videla a hlboko na ňu zapôsobila sila ohňa ako živlu, ktorý naraz vnikol do pokojného večera.

Výstava potrvá do 10. mája a sprístupnená bude každý utorok, streda a štvrtok v čase od 14.00 do 18.00 alebo na požiadanie.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Košické leto 2020
Košické leto 2020
Mestský park, Košice
ČACHTICKÁ PANI
Overené podujatieČACHTICKÁ PANI
Spoločenský pavilón, Košice, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Cassovia folkfest
Overené podujatieCassovia folkfest
Hlavná, Košice, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice