Sci-fi utorky: Votrelec - Director's Cut

Podujatie Bratislava

Sci-fi utorky: Votrelec - Director's Cut

Sci-fi filmy sú pre návštevníkov klubového kina skôr periférnym záujmom, no majú svojich stálych priaznivcov. V januári sme nielen pre nich pripravili sci-fi utorky, počas ktorých odpremietame filmy patriace ku klenotom tohto žánru. V januári uvedieme v režisérskom zostrihu digitálne reštaurované filmy Ridleyho Scotta: Blade Runner (1982), jedno z kľúčových diel žánru cyberpunk, ktoré zobrazuje dystopickú spoločnosť vyrábajúcu replikantov s takmer ľudskými vlastnosťami a Votrelca (1979), ktorý sa zapísal do filmovej histórie novátorským poňatím sveta budúcnosti. A nakoniec revolučný Matrix sestier Wachovských, ktorý s využitím špeciálnych efektov stiera hranice reality a ilúzie.

Viac info o filmoch, online kúpa a rezervácie na: https://goo.gl/NUmsvs

FB event Sci-fi utorky: Blade Runner: The Final Cut: https://goo.gl/iMHuHK (16.1. | 20:00)
FB event Sci-fi utorky: Matrix: https://goo.gl/GF766s (30.1. | 20:00)

Obsah filmu Votrelec:
Tým najhorším druhom strachu je strach z neznámeho. Zisťuje to aj osadenstvo dopravnej kozmickej lode Nostromo. Strach z nekonečnej rozľahlosti a prázdnoty vesmíru je znásobený aj neznámym monštrom, o ktorom, podobne ako posádka, netušíme vôbec nič. Aj preto sa stal Votrelec legendou. Až do posledných chvíľ votrelca neuvidíme celého a môžeme si len predstavovať, aký predátor sa to rúti temnými šachtami a chodbami Nostroma. Akoby sa celá vesmírna loď premenila z pokojného a presvetleného priestoru, v podstate náhradného domova, na desivý labyrint plný tmavých zákutí, ruchov a agresívneho blikania. Ostatne to, že prostredie hrá vo Votrelcovi enormne dôležitú rolu, dokazuje aj angažovanie výtvarníka H. R. Gigera, ktorý pre film vytvoril legendárnu architektúru havarovaného kozmického plavidla, plnú biomechanických objektov a falických tvarov. Akousi druhou základnou témou celého Votrelca, ale aj jeho neskorších pokračovaní, je koexistencia človeka a umelej inteligencie. Toto spolunažívanie nadobúda desivé kontúry, keďže chladná logika a poslušnosť strojov ide proti pudovým záujmom posádky – predovšetkým proti pudu, ktorý volá po prežití. Výsledkom je sci-fi, ktoré dokonale zhmotňuje ľudský strach z vesmíru, zo strojov i z neznámeho a zároveň prekračuje svojich hororových súputníkov pomocou celého radu ozvláštnení.

Viac info o filme, online kúpa a rezervácie na: https://goo.gl/ASnEY2

Miesto konania podujatia: Kino Lumière, Špitálska 4, Bratislava
Vstupenky: https://goo.gl/ASnEY2
Dátum začiatku podujatia: 23. Januára 2018 20:30
Dátum ukončenia podujatia: 23. Januára 2018 23:30
Pravdepodobné súradnice: 48.1467N 17.1161E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Sci-fi utorky: Votrelec - Director's Cut

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kino Lumière
Fotografie
Podobné podujatia
Kino Be2Can: Chľast
Kino Be2Can: Chľast
Kultúrne centrum Malý Berlín, Trnava, Trnava
Advent v kine: Corpus Christi
Overené podujatieAdvent v kine: Corpus Christi
Ži:va, Bánovce nad Bebravou
Maškrtné medvedie príbehy
Maškrtné medvedie príbehy
Filmový klub v Múzeu SNP, Banská Bystrica