Seniori, chcete sa vyhnúť zlomeninám? Poradíme vám, ako na to

Podujatie Bratislava

Seniori, chcete sa vyhnúť zlomeninám? Poradíme vám, ako na to
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy
Web podujatia:
www.staledobri.sk
Web organizátora:
www.staledobri.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: 0903 463 910


Primárnym dôvodom vzniku osteoporózy je vek a u žien je komplikuje aj postmenopauzálne obdobie. Vedeli ste, že postmenopauzálna osteoporóza, ako následok straty ženských pohlavných hormónov, sa prejavuje už v priebehu prvých 5 rokov po menopauze? Vekom podmienená osteoporóza sa zväčša objavuje vo veku nad 60-65 rokov. Jej príčinou je nedostatku vápnika a vitamínu D3. Poznáme aj sekundárnu osteoporózu, ktorá môže vzniknúť ako komplikácia rôznych ochorení, napríklad reumatických, onkologických, porúch trávenia, poškodenia činnosti obličiek, pečene a pri dlhodobej nepohyblivosti.

Osteoporóza je veľakrát našim tichým spoločníkom, o ktorom netušíme. V pokročilejších štádiách však o sebe dáva vedieť zlomeninami v oblasti predlaktia, stehennej kosti alebo stavcov. Pravdepodobnosť, že prekonáte zlomeninu krčku stehennej kosti má vo veku päťdesiat rokov zo sto žien sedemnásť a zo sto mužov šesť. V neskoršom veku sa percento pravdepodobnosti významnejšie zvyšuje. Veru, štatistiky nie sú priaznivé, ale zodpovedným prístupom vieme osteoporóze predísť alebo správne podporovať jej liečbu skôr, ako sa prejaví charakteristickými zlomeninami. 

Ak chcete zlomeninám predísť a dozvedieť sa viac o prevencii osteoporózy alebo zmierneniu jej prejavov, príďte 13. novembra 2018 o 15,15 h na bezplatnú prednášku do Domu Quo Vadis na Hurbanovo námestie. Prednášku a diskusiu bude viesť primár Ambulantného centra pre osteológiua reumatológiu FIDELITAS MUDr. Juraj Wendl, CSc. Okrem informácií a rád máme pre vás pripravenú aj ukážku pohybových testov nastanovenie rizika pádov.

 

Viac informácií o prednáškach a aktivitách STÁLE DOBRÍ nájdete na www.staledobri.sk

 

 

STÁLE DOBRÍ 

 


Neisková organizácia STÁLE DOBRÍ dlhodobo pripravuje pre bratislavských seniorov pestrý zoznam podujatí. Spája ľudí nad 60 rokov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne a chcú byť aktívni aj v dôchodkovom veku. Vytvára priestor pre ich voľný čas a pravidelne pre nich pripravuje kultúrne, športové, vzdelávacie a spoločenské akcie. Medzi najobľúbenejšie patrí zábavný program RADOSŤ BYŤ SENIOROM, Tančiareň, literárne, či hudobné večery. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, či poznávacie vychádzky do prírody. V spolupráci s Domom Quo Vadis organizuje aj pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov. 

 

 

Meno organizátora: STALE DOBRI
Fotografie
Podobné podujatia
Workshop: Negociácia
Overené podujatieWorkshop: Negociácia
Power Coaching, Bratislava
Kultúrny večer na tému SILA ILÚZIÍ
Overené podujatieKultúrny večer na tému SILA ILÚZIÍ
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava
9th Bratislava Maya Meeting
Overené podujatie9th Bratislava Maya Meeting
Filozofická fakulta Univerzity Komenského, Bratislava
Kurz: Tréning koučovania
Overené podujatieKurz: Tréning koučovania
Power Coaching, Bratislava
ILPS - SLOVAK LANGUAGE CERTIFICATE EXAM
Overené podujatieILPS - SLOVAK LANGUAGE CERTIFICATE EXAM
The Institute for Language and Preparatory Studies for Foreigners and Compatriots, Bratislava