Slávnosť hliny - Keramická Modra 2016

Podujatie Modra

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Zvyky a tradície, Slávnosti, Kultúra
Ďalšie podujatia v meste Modra

Slávnosť hliny - Keramická Modra 2016

V druhý septembrový víkend - 8. a 10. septembra 2016 sa bude s podtitulom keramická dekorácia, úžitkovosť a umenie (KERADUÚ) Modra venovať aktuálnej keramickej tvorbe. Novým partnerom podujatia je Škola úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru, ktorej študenti budú vystavovať v keramickom múzeu. Novinkou ôsmeho ročníka je súťaž keramických vtáčích búdok.

Súčasťou Slávnosti hliny sú výstavy, odborný seminár, detské aj dospelácke keramické dielne, ukážky v točení na keramických kruhoch, medzinárodný keramický jarmok, v piatok večer hrnčiarsky bál a v sobotu poobede štylizovaný sprievod - labovka. Atmosféru dotvárajú kulinárske špeciality, hudobný program, razenie pamätnej mince, divadielko a detské hry z čias našich predkov, ako v guľôčky, koleso šťastia, chôdza na chodúľoch a drevený kolotoč. Keramika sa bude vypaľovať priamo na jarmoku. Odborný seminár bude v tomto roku na tému KERAMIKA - dekorácia, umenie, úžitkovosť (KERADUÚ) pod záštitou Slovenského národného múzea – Múzea Ľ. Štúra v Modre. Po modranských pamiatkach budú sprevádzať členovia Amavet klubu 944. Podujatie je tradične súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pivné slávnosti 2020
Pivné slávnosti 2020
Excalibur Pub, Ivanka pri Dunaji
CONCORD ORCHESTRA
Overené podujatieCONCORD ORCHESTRA
EUROVIA Aréna, ŠH Pasienky, Bratislava
VYSTÚPENIE PUĽS
VYSTÚPENIE PUĽS
Amfiteáter, Pezinok
Opera aeterna III
Overené podujatieOpera aeterna III
Nádvorie domu Albrechtovcov, Kapitulská 1 (v prípade nepriaznivého počasia Koncertná sieň Klarisky), Bratislava