Slovenský komorný orchester - "Warchalovci" po 26 rokoch v Prešove

Podujatie Prešov

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Koncerty, Kultúra
Web podujatia:
www.artis-oz.sk
Web organizátora:
www.artis-oz.sk
Ďalšie podujatia v meste Prešov
Podrobnejšie informácie: info@artis-oz.sk
ARTIS festival Vás srdečne pozýva na mimoriadny jarný koncert, ktorý sa uskutoční 12. mája 2016 o 19.00 h v Evanjelickom kostole Svätej Trojice, Hlavná 143, Prešov.

PROGRAM: Malá nočná hudba W. A. Mozarta, Serenáda E dur op. 22 A. Dvořáka, a prezentácia z diela 3 slovenských skladateľov - prešovských rodákov D. Martinčeka, I.Szeghy a A. Petríka.

Slovenský komorný orchester vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie a pri jeho zrode stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930–2000). Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Pod vedením majstra Warchala sa sformoval na popredného predstaviteľa slovenského interpretačného umenia v zahraničí.

Slovenský komorný orchester účinkoval na významných hudobných festivaloch – Festival de Musique de Strasbourg, Salzburger Festspiele, Festival de Musique Montreux-Vevey, Budapest Zenei Hetek, Strieborná lýra v Petrohrade, Pražská jar, Janáčkův máj, Bratislavské hudobné slávnosti, Košická hudobná jar a i. Uskutočnil koncerty na prestížnych svetových pódiách v Európe, Severnej a Južnej Amerike, Austrálii a Ázii. Spolupracovali s ním významní interpreti – Vladimir Spivakov, Tabea Zimmermann, Miklós Perényi, Anne-Sophie Mutter, Cyprien Katsaris, Jean-Pierre Rampal, Michala Petri, Heinz Hollinger, Peter Schreier, François Leleux, František Herman, Bernard Soustrot, Guy Touvron a i. Pre domáce a zahraničné nahrávacie spoločnosti súbor nahral vyše 100 titulov hudby rôznych štýlových období.

Bohdan Warchal viedol orchester celých 40 rokov. Jeho nástupcom sa v r. 2001 stal Ewald Danel.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: ARTIS
Fotografie
Podobné podujatia