SĽUK - Krížom-Krážom

Podujatie Trenčianske Teplice

SĽUK - Krížom-Krážom

Nechajte sa očariť neopakovateľným tanečným vystúpením, folklórnymi tradíciami a nádhernými krojmi. Slovenský ľudový umelecký kolektív vás svojím dynamickým tancom vtiahne do pôsobivého sveta tradičnej ľudovej kultúry. Vychutnajte si folklórne choreografie, mapujúce zvyklosti po celom území Slovenska, spracované mimoriadne pôsobivo a na umelecky vysokej úrovni. Tvorba SĽUK-u vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, ktoré dokáže pretaviť do divácky úspešných programov. Ponúka pritom ľudové choreografie s rôznou mierou štylizácie, ale dokáže zaujať aj odvážnymi posunmi do nových žánrov. Profesionálne umelecké teleso prezentuje tradičné ľudové umenie po celom Slovensku a počas svojej dlhej histórie reprezentovalo našu krajinu vo viac ako 60 štátoch sveta.
SĽUK pôsobí v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949. Počas 70-ročnej histórie so SĽUK–om spolupracovalo mnoho výrazných umeleckých osobností – choreografov, výtvarníkov, skladateľov a profesionálnych interpretov. Hudobný profil telesa najviac ovplyvnil Alexander Moyzes, Ján Cikker, Eugen Suchoň, Tibor Andrašovan, Svetozár Stračina a ďalší. Ako choreograf a umelecký šéf SĽUK dlhodobo a výrazne formoval Juraj Kubánka. Medzi nezabudnuteľných interpretov, ktorí pôsobili v SĽUK–u, patria Heda Melicherová, bratia Ševčíkovci, bratia Antalíkovci, Rinaldo Oláh, Ján Berky a mnohí ďalší.

voľné sedenie: 25€
VIP box A s miestenkou a občerstvením: 30€ VIP box B s miestenkou a občerstvením: 120€ / 4 osoby

Koncert je súčasťou festivalu 76. Hudobné leto Trenčianske Teplice. Podujatie je organizované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Promenádny koncert Mix Quartet
Overené podujatiePromenádny koncert Mix Quartet
Kúpeľné námestie, Trenčianske Teplice
Robo Opatovský s kapelou
Overené podujatieRobo Opatovský s kapelou
Kursalon Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Lady Jane & Kešu
Overené podujatieLady Jane & Kešu
Kúpeľné námestie, Trenčianske Teplice
Mária Čírová
Overené podujatieMária Čírová
Kursalon Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Peter Lipa a Zuzana Mikulcová
Overené podujatiePeter Lipa a Zuzana Mikulcová
Kursalon Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Dalibor Janda Revival
Overené podujatieDalibor Janda Revival
Kúpeľné námestie, Trenčianske Teplice