Smelý Zajko

Podujatie Zvolen

Smelý Zajko

Rozprávka o dobrodružstvách Zajka, ktorý prekonal svoj strach.

Rozprávka Smelý Zajko patrí k erbovým slovenským rozprávkam. Sprevádzala detstvo viacerých generácií a aj dnes patrí k najznámejším titulom pre deti. Večne zasnívaný Zajko prekoná svoj strach a vyberie sa do sveta. Chce nájsť pole plné kapusty, zahnať zajkom hlad a získať srdce Zajkuľky. Na ceste ho čaká veľa dobrodružstiev a stretnutí s priateľskými, ale i nebezpečnými zvieratkami. Vďaka stretnutiu s Bábkarom však Zajko uverí, že sa môže stať smelý. A tiež zistí, ako môže premeniť svoje sny na skutočnosť. Rozprávku sprevádzajú originálne piesne a pútavé vizuálne spracovanie.

Mladá talentovaná režisérka Jana Ovšonková vníma rozprávku ako príbeh o odvahe snívať a prekročiť svoje hranice:

„Smelý Zajko nesie v sebe toho viac ako sa na prvý pohľad zdá. Človek v prvom rade vníma veľmi pekné ilustrácie Jaroslava Vodrážku, umelecký jazyk autora, zaujímavý sled udalostí, ktoré dieťa, ale i dospelý, počúva so zatajeným dychom. Medzi riadkami sa však skrýva príbeh o obrovskej odvahe Zajka vstúpiť na ľudské chodníčky, o hľadaní seba samého, o túžbe byť výnimočný. V súčasnosti sa veľmi často stretávame s predsudkami a strachom voči inakosti. Odvaha a výnimočnosť nášho Smelého Zajka spočíva v nalomení týchto klišé. Veď prečo by zajko nemohol mať parádne šaty od krajčíra, auto či bicykel, alebo vlastniť pole plné kapusty? Preto, lebo je zajac? Nemyslím si.“

INFORMÁCIE K VYSIELANIU:
Prihlásiť sa na sledovanie záznamu predstavenia môžete v čase jeho trvania, pričom ho budete môcť sledovať od začiatku do konca.

o 16:00 // 4 €

ONLINE PODUJATIE

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
FÍHA TRALALA
Overené podujatieFÍHA TRALALA
Dom kultúry Podborová, Zvolen
FÍHA TRALALA
Overené podujatieFÍHA TRALALA
Dom kultúry Podborová, Zvolen
FÍHA tralala
Overené podujatieFÍHA tralala
Kino APOLLO, Lučenec
Tárajko a Popletajka
Overené podujatieTárajko a Popletajka
Aula SZU, Banská Bystrica
Žiadny obrázok
Overené podujatieSmejko a Tanculienka - Tancuj, Tancuj!
Kultúrne centrum, Banská Štiavnica