SNOW FILM FEST 2019

Podujatie Ružomberok

SNOW FILM FEST 2019

Kino Kultúra v Ružomberku vás pozýva na medzinárodný festival zimných adrenalínových, športových a cestovateľských filmov.

Celovečerné pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách zavíta v novembri aj do ružomberského Kina Kultúra. Festival je svojím rozsahom a návštevnosťou najväčšou akciou svojho druhu v ČR aj SR. Program, ktorý sme pre Vás pripravili, obsahuje 6 starostlivo vybraných filmov - zo zahraničných festivalov, ale aj domácej produkcie. Na svoje si prídu všetci milovníci zimných športov a adrenalínu.

Program:
18:00 ZAČIATOK FESTIVALU

18:05 QUEEN MAUD LAND / USA, ČT, 28 min.
Zem kráľovnej Maud, skalnatá časť Antarktídy, úchvatne krásna, ale tiež chladná, nepriateľská a vzdialená oblasť sveta, ktorá je aj napriek tomu, alebo práve preto vyhladávaným miestom pre extrémne expedície. Skupina elitných horolezcov v zložení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff sa vydávajú zdolať monumentálnu skalnú vežu vystupujúcu z tejto nehostinne zmrznutej pustatiny. Lezenie za polárnym kruhom prináša mráz v kostiach, chlad, ale predovšetkým nové zážitky a výzvy i pre skúsenú skupinu lezcov. Vo finále však tiež vedomie nezabudnuteľne stráveného času na konci sveta.

18:35 ONEKOTAN / AT, ČT, 52 min.
V Tichom oceáne je ostrov. Na tom ostrove je jazero a uprostred neho sa týči k nebu vrchol. Ostrov sa nazýva Onekotan a vrchol meno nemá. Jedná sa o zvyšky rozpadnutej sopky. Onekotan je jedno z najizolovanejších miest na Zemi, počasie je tu nepredvídateľné a podmienky sú absolútne nevhodné na trvalé osídlenie. Kto vie, prečo Matthiasa Haunholdera ženie túžba zísť z vrcholu tejto sopky na lyžiach. Vydáva sa tu so skupinou dobrodruhov za týmto cieľom a statočne čelí nástrahám nevľúdneho a nedostupného ostrova. Lenže čo človek potrebuje ešte viac, než splniť si sen? Vrátiť sa domov?

Fotografie
Podobné podujatia
CHARLIEHO ANJELI
CHARLIEHO ANJELI
Kino Kultúra, Ružomberok
DOKONALÁ LOŽ
DOKONALÁ LOŽ
Kino Kultúra, Ružomberok
KINO U FULLU
KINO U FULLU
Galéria Ľ. Fullu, Ružomberok
ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO 2
ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO 2
Kino Kultúra, Ružomberok
MALÁ RÍŠA
MALÁ RÍŠA
Kino Kultúra, Ružomberok
LE MANS 66
LE MANS 66
Kino Kultúra, Ružomberok