Sóley (IS)

Podujatie Bratislava

Sóley (IS)

Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley vydáva začiatkom mája svoj tretí štúdiový album a vzápätí sa vydá na európske turné, na ktorom sa predstaví aj slovenským fanúšikom. Sóley vystúpi v nedeľu 28. mája v bratislavskom Priestore súčasnej kultúry A4.

sóley
http://soleysoley.is/
https://www.facebook.com/soleysoleysoley
Nový singel Never Cry Moon: https://youtu.be/MldkxRy6BA8
https://youtu.be/SnYBSAN42Hc

Na hudobnú scénu vstúpila Sóley ako pianistka a vokalistka známej indiefolkovej skupiny seabear, po dvoch albumoch a množstve spoločných koncertoch sa rozhodla vydať na sólovú dráhu a hneď jej prvý album We sink z roku 2011 vyvolal medzinárodný ohlas.

Príjemné indiefolkové až popové skladby sama speváčka, vlastným menom Sóley Stefánsdóttir, popisuje ako „zasnené, surealistické, žijúce vo vlastnom svete“.

Nasledujúca nahrávka Ask the Deep potvrdila hudobníčkin talent a nevšedný prístup k tajomne temnej hudbe. „Jej piesne sú na obežnej dráhe vrodeného zmyslu pre krásu,“ napísal o nej rešpektovaný americký hudobný portál Consequence of Sound.

Po dvojročnej odmlke prichádza Sóley s tretím štúdiovým albumom Endless Summer, ktorého vydanie je naplánované na 5. mája. Už názov napovedá, že bude optimistickejší a slnečnejší, ako tie dva predchádzajúce. Podľa labelu Morr Music je Endless Summer skutočne nekonečným islandským letom: „Je to erupcia, v ktorej sa znovuzrodí svetlo“.

Vstupenky budú k dispozícii v sieti Interticket, v predpredaji budú stáť 12 eur, na mieste o tri eurá viac.

Predpredaj spúšťame 17.2. o 10:00 tu:
http://realsomething.interticket.sk/

www.realsomething.com

Miesto konania podujatia: A4 - priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2 (budova YMCA), Bratislava
Vstupenky: http://realsomething.interticket.sk/event/sheet/soley-is-FFC2D36C6D7B4C90A3118D7B384D2374
Dátum začiatku podujatia: 28. Mája 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 28. Mája 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1569N 17.1134E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Sóley (IS)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia