SPEV KOHÚTA

Podujatie Žilina

SPEV KOHÚTA

Predstavenie RND - Spev kohúta, ktoré sa malo odohrať 05.02.2022 o 15,30 hod. v Dome odborov Žilina sa z dôvodu opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 prekladá na náhradný termín 04.06.2022 o 15,30 h. - Dom odborov Žilina

Vstupenky zostávajú v platnosti. Pokiaľ by Vám náhradný termín nevyhovoval, môžete požiadať o vrátenie vstupného na mieste zakúpenia do termínu 11.02.2022.

Komédiu napísal Stanislav Štepka
Hudba Juraj Haško Texty piesní Stanislav Štepka Produkcia Ladislav Hubáček Réžia Ondrej Spišák Premiéra v Radošinskom naivnom divadle koncom jesene 2021

Sú takí, čo v meste túžia po idylickom živote v dedine (podobnú túžbu po meste majú aj mnohí dedinčania). Žiť v dedine, kde je dobrý vzduch, zdravé životné prostredie a írečité, dôverné medziľudské, naozaj susedské vzťahy. To si myslia aj mestskí Bečkovci, ktorí sa presťahujú do vysnívaného typického dedinského domu, kde spolu so susedmi z rôznych aj protichodných spoločenských vrstiev chcú inak a nanovo žiť vidiecky idylický život.
Darí sa to dovtedy, kým zrazu nezačne nad ránom o štvrtej za vedľajším domom a dvorom výrazne kikiríkať kohút, a takým hlasitým spevom, že nedá okolitým susedom spať. Zrazu je po idyle, nastupuje každodenná tvrdá realita. Treba si na svojráznych susedov a spev kohúta zvykať.

Dramatik Stanislav Štepka túto všeobecne známu situáciu využíva na podrobné a aj neľútostné skúmanie rôznych ľudských postojov a charakterov. A práve v tom treba aj hľadať ťažisko trpkej komédie, v ktorej sa Štepka pozerá na dedinu a jej obyvateľov s jeho typickou radošinskou optikou humoru a nadhľadu. Jedni susedia vravia, že v dedine je to normálne, a treba to brať s rešpektom, keď nad ránom kikiríka kohút, iní si myslia opak, a tak sa po spoločnej debate rozhodnú hľadať rázne riešenie. Lenže – dá sa v takejto situácii, teda pri rannom speve kohúta, nájsť jednoznačné riešenie? Budeme múdrejší po vzhliadnutí Štepkovej komédie s piesňami a prekvapujúcimi príbehovými zvratmi v originálnej réžii Ondreja Spišáka a s hudbou Juraja Haška. Máme pocit, že je sa na čo tešiť.

Začiatok: 15,30 hod.
Vstupné: 22 €, 24 €

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
SPEV KOHÚTA
Overené podujatieSPEV KOHÚTA
Dom odborov, Žilina
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom odborov, Žilina
Žiadny obrázok
Overené podujatieAnna Karenina
Mestské divadlo, Žilina