Spišský Jeruzalem 2016

Podujatie Spišské Podhradie

Spišský Jeruzalem 2016

Možno netušíte, čo je Levanta. Nevadí. Prezradíme vám, že Levanta je oblasť východného Stredomoria. Ak sa vo vás prebudila zvedavosť, nemusíte hneď utekať na Blízky východ. My vás pozývame na náš Východ, kde sa v dňoch 21.-22. mája 2016 na Spišskej Kapitule, v Spišskom Podhradí uskutoční Top podujatie programu Terra Incognita SPIŠSKÝ JERUZALEM.

Ide o 4. ročník kultúrno-duchovného festivalu, ktorý organizuje Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi spoločne s partnermi podujatia (KSK, PSK, Mestom Spišské Podhradie, Spišskou diecézou a Združením Podbranisko).
Čaká vás bohatý program, či už pre veriach i neveriacich, pre milovníkov histórie (exkurzia po pamiatkach UNESCO), ľudí, ktorí si chcú vychutnať hudbu, spev, balet, či divadlo. Netreba veľa, stačí prísť a kráčať po prírodnej Kalvárii typu Jeruzalemská zo 17. storočia, ktorá dostala názov Spišský Jeruzalem. Jeruzalem je súčasťou historickej oblasti, ktorá nesie názov Levanta.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia