Spomienka na Lemmyho 5 (online)

Podujatie Žilina

Spomienka na Lemmyho 5 (online)

Začiatok podujatia: 28. decembra 2020
Spomienka na jednu z najväčších ikon rockovej a metalovej scény tento rok netradične. Po minulé roky už mali kapely pripravené svoje programy aby v deň úmrtia Lemmyho Kilmistera odohrali na jeho počesť skladby ktoré si vo vlastnej réžii pripravili a v tento deň odohrali. Žiaľ tento rok napriek nariadeniam nebude možné toto už tradičné podujatie usporiadať pre verejnosť a tak sa koncert uskutoční prostredníctvom online vysielania zo Smer Klubu 77 v Žiline. Mnoho z vás zhliadlo vystúpenia kapiel Symfobia, Marturos, Eufory a Mad Frequency a tak výber klubu ako aj spoločnosti ktoré zabezpečovali prenos audio vizuálnej formy boli jasné pre tento koncert. Je to niečo nové, alebo aspoň veľmi kvalitná náhrada za plnohodnotný koncert a preto veríme, že si vo svojich domácnostiach tento koncert užijete a zaspomínate na velikána hudobnej scény bez ktorý výrazne ovplyvnil vývoj rockovej a metalovej scény tak ako ju poznáme v súčasnosti. Po minulé roky tu bude zmena aj v zostave, pretože nebude tu vystupovať viac kapiel, ale tento krát to bude takmer dvojhodinový program kapely MotorscreaM Project, ktorá odohrá nielen skladby od kapely Motörhead, ale aj skladby z ich aktuálneho debutového albumu, ktorý sa na tomto podujatí bude aj symbolicky krstiť. Počas koncertu sa na pódiu objavia aj hostia, členovia kapiel Eufory, Mad Freguency a Marturos, ktorý odspievajú niektoré prevzaté skladby, ale môžete sa tešiť aj na zaujímavé rozhovory s nimi ako aj členmi hlavnej kapely. Po obsahovej stránke sa takto snažíme vám momentálne len divákom tento koncert čo najviac zatraktívniť a preto veríme, že to budú zaujímavé dve hodiny pri obrazovkách tabletov, notebookov, počítačov či televízorov.
MotorscreaM Project:
Kapela z Veľkého Krtíša bola založená v roku 2016 pôvodne ako projekt hrajúci skladby z repertoáru Motörhead. Po rozpade kapely Midnight Scream sa gitaristi Pavel Ďuriš, Michal Černák a bubeník Renato Sanda spolu s basákom Marekom Habdákom rozhodli neostať iba zábavovou revivalovou kapelou, ale urobiť plno hodnotnú kapelu. Začali skladať hudbu a písať texty na svoj rovnomenný debutový album, ktorý uzrel svetlo sveta začiatkom novembra tohto roku. Album si svojim hudobným štýlom ako ho kapela nazýva „Dirty Rock ´N´Roll & Old School Metal“ našla svojich fanúšikov tí si nový album ihneď zamilovali. Za svoju pomerne krátku dobu si tak nová kapela v ktorej je zostava skúsených hudobníkov rýchlo našla svoj verný tábor fanúšikov a tento tábor má v pláne rozširovať.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia