Kam na výlet: Športovo rekreačný areál Skalka - Kremnica

Skalka pri Kremnici, Kremnica
48.7387 N 18.982802 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 045 6742 841

Rekreačné stredisko SKALKA sa nachádza sa na bočnom hrebeni Suchej hory v Kremnických vrchoch v nadmorskej výške 1 252 m. Nadmorská výška a prírodné podmienky ju predurčujú byť strediskom turistiky a cykloturistiky a počas zimy strediskom ako zjazdového tak bežeckého lyžovania.

Rôznorodosť terénov pre zjazdové lyžovanie uspokojí všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po zdatných lyžiarov, vrátane snowboardistov. V areáli nájdeme 4 vleky a 1 štvorsedačku. Pekná výhliadka, ktorá má príznačný názov. Z vrchnej stanice lanovky každého uchváti nádherná panoráma širokého okolia Banskej Bystrice. Lyžiarom je k dispozícii 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5.5 km - 2 modré, 4 červené a 2 čierne. Zjazdovky sú pravidelne upravované a zasnežované aj technickým snehom.

Skalka je srdcom Kremnických vrchov, je križovatkou bežeckých tratí z každej svetovej strany.

Na Skalke nájdete dva druhy bežecký ch tratí:
1.) Trate pre výkonnostné športové bežecké lyžovanie tzv. štandardné, o ktoré sa stará Mestský klub lyžiarov a sú na nich organizované vrcholné športové podujatia v bežeckom lyžovaní, vrátane KIS kategórie. Trate v dĺžke 2-15 km sa nachádzajú v blízkom okolí Skalky. Mimo plánovaných pretekov sú prístupné aj rekreačným lyžiarom.
Trate rekreačné tzv. turistické sú určené všetkým nadšencom a milovníkom bežeckého lyžovania. Stará sa o ne TJ Biela stopa Kremnica, ktorá na týchto tratiach organizuje aj diaľkový beh na lyžiach Biela stopa.

Východiskom bežeckých na tratí je Štadión Rudolfa Čillíka, ktorý sa nachádza priamo pod televíznym vysielačom Suchá hora.

Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet
História podujatí na výletnom mieste - Športovo rekreačný areál Skalka
Kurz Bežkovania 2018
Kurz Bežkovania 2018
Športovo rekreačný areál Skalka, Kremnica
Kurzy bežkovania
Kurzy bežkovania
Športovo rekreačný areál Skalka, Kremnica