SRDCOVÍ REBELI

Podujatie Ružomberok

SRDCOVÍ REBELI

Predstaviteľ učiteľa z extrémne populárnej trilógie "Fakjú pán profesor" sa vracia do kín v ďalšej skvelej úlohe, vo filme plnom smiechu, ale aj dojatia.

Nezodpovedný flákač Lenny dostane na zodpovednosť pätnásťročného chlapca Davida s vážne chorým srdcom.

Davidova prognóza hovorí, že svojich šestnástych narodenín sa už zrejme nedožije. Lenny pojme starostlivosť úplne po svojom, bez akýchkoľvek pravidiel. Ak má David umrieť mladý, nemá zmysel robiť domáce úlohy. Ale striptíz aspoň raz v živote vidieť musí!

Po ďalšom divokom večierku zaparkuje zbohatlícky flákač a playboy Lenny svoje fáro len tesne vedľa garáže, hneď na dno napusteného bazéna. A otcovi dôjde trpezlivosť. Koniec flákania, koniec míňania, koniec pohodového života. Lenny sa musí začať starať o pätnásťročného Davida s ťažko chorým srdcom, ktorému podľa lekárov zostáva len pár mesiacov života. David žije v sanatóriu a okrem operácií toho vlastne veľa nepoznal. V jednom momente sa tak stretnú dva úplne rozdielne svety, svet klubov, večierkov, alkoholu a krásnych žien so svetom nemocnice, liekov a operačných sál. S tým druhým svetom si ale Lenny veľmi starosti nerobí a začne sa o Davida starať tak, ako jednoducho vie.

"Ste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pre ťažko chorého chlapca ideálne," počuje od krásnej lekárky. Rozhodne sa, že David si musí užívať, kým môže. Ukradnúť auto, ísť na striptíz, do klubu, nakupovať samé blbosti. A potom si David želá ešte jedno – chce sa zamilovať do nejakého dievčaťa. To je síce tvrdý oriešok, ale nečakané kamarátstvo už je tak pevné, že začnú pracovať aj na tom. Naplno, ako keby už nemalo byť žiadne zajtra... čo sa napokon môže naozaj stať.

Svojím námetom pripomína film slávnu komédiu „Nedotknuteľní", avšak o odpisovaní nemôže byť ani reči. Srdcoví rebeli vznikli podľa skutočného príbehu a podľa knihy, ktorú jeden z priateľov napísal.

Čas: 24. 09. 2018 - 25. 09. 2018, Pondelok 24.9. o 17:30 hod., Utorok 25.9. o 19:00 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 5,00€ / 4,00€

Fotografie
Podobné podujatia
NÁVRAT DOMOV
NÁVRAT DOMOV
Kino Kultúra, Ružomberok
SCHINDLEROV ZOZNAM
SCHINDLEROV ZOZNAM
Kino Kultúra, Ružomberok
MCQUEEN
MCQUEEN
Kino Kultúra, Ružomberok
KURSK
KURSK
Kino Kultúra, Ružomberok
RALPH BÚRA INTERNET
RALPH BÚRA INTERNET
Kino Kultúra, Ružomberok