Stavanie mája a majáles v Prievidzi 2016

Podujatie Prievidza

Stavanie mája v Prievidzi 2016

Všetkých pozývame na Námestie slobody v piatok, 29. apríla 2016, kde si pripomenieme krásnu tradíciu stavania mája! Spoločné máje na námestiach sa dnes stavajú aj v iných mestách a obciach. Strom ozdobený stuhami tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje vitalitu nositeliek života.

Preto i tento rok, mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili symbolické stavanie „májky“ na námestí. Od 17.00 h je pripravený program s Detským folklórnym súborom Malý Vtáčnik a Folklórnym súborom Senior Vtáčnik.  
Počas celého dňa budú pripravené rôzne atrakcie pre najmenších a od 14.00 h sa bude konať aj váš obľúbený Blší trh, ktorý prinesie množstvo zberateľských predmetov, retro kúskov či ručne vyrobený sortiment. Možno aj vy objavíte niečo, čo vám pripomenie doby minulé. 
Zároveň si nenechajte ujsť stavanie mája pri kaplnke v Necpaloch spolu s HS Necpalanka a DC Necpaly – SS Dúbrava, ktoré sa uskutoční v predvečer prvého mája - v sobotu - 30. apríla 2016 o 17.00 h. Zaspomínať si na prvomájové veselice môžete na majálese, ktorý začne o 19.00 h v Kultúrnom dome Necpaly. Do tanca i do spevu zahrá hudobná skupina Necpalanka! Občerstvenie bude zabezpečené! Vstupné zdarma!

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Luka Šulić
Luka Šulić
Incheba Expo Aréna, Bratislava
Lord of The Dance: 2021 Tour
Lord of The Dance: 2021 Tour
Incheba Expo Bratislava, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava