Stredoveké dni v Hlohovci 2016

Podujatie Hlohovec

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Podujatia pre deti, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Hlohovec

Stredoveké dni v Hlohovci 2016

Do Hlohovca sa už po tretíkrát vráti stredovek.
Historické kostýmy, živá stredoveká hudba, šermiarske súboje, gladiátori, ohňová show a súťaže. Toto všetko a ešte oveľa viac budete mať možnosť vidieť a zažiť na podujatí pod názvom Stredoveké dni v Hlohovci, ktoré sa uskutočnia 24. až 26. júna 2016 v Zámockej záhrade.

Po úspešných dvoch ročníkoch Stredovekých dní v Hlohovci si organizátori v programe pripravili viacero noviniek.
Pribudnú náučno-dejepisné bloky pre školy, ktoré začnú v prvý deň festivalu, v piatok 24. 6. v dopoludňajších hodinách. Priaznivci podujatia sa môžu tešiť na rozšírenie festivalu z pôvodných dvoch, na tri dni. Tú pravú atmosféru starých čias spestrí živá stredoveká hudba, ktorá bude viacerými vstupmi spríjemňovať čas návštevníkom podujatia. Do Hlohovca zavítajú aj „šermiarske etúdy“ z Moravy. Predvedú nám majstrovstvo od utajovaných sekov nemeckých majstrov, cez cit pre tempo Talianov, až po tanečnú eleganciu španielskeho šermu. Najväčšou perlou v programe budú tento rok Landsknechti a veľmi dobre známi Gladiátori. Landsknechti predstavujú najlepšie vojenské jednotky jeho veličenstva cisára Ferdinanda Habsburského, ktoré sa neraz postavili obávanej švajčiarskej pechote, Francúzom, či Turkom. Scénka plná farieb, dymu, výbuchov, a bojového ryku. Piesok arény rozvíria nohy udatných mužov – Gladiátorov. Necháte svoj palec dole alebo ho na znak priazne vztýčite? Pribudnú aj skvelí žongléri, fakíri a návštevníkmi veľmi obľúbená ohňová show, ktorá bude večernou bodkou a ukončením festivalového dňa. V areáli Zámockej záhrady tiež nájdete pestrú ponuku tradičných jedál a nápojov, historických remeselníkov aj predajcov. Na zámockom jazierku bude opäť možnosť člnkovania. Pod taktovkou Vlastivedného múzea v Hlohovci sa zopakuje úspešný Zámocký poznávací okruh. Stredoveké dni sú nielen dobrou príležitosťou ako sa dozvedieť viac o histórii Hlohovca, ale aj príjemným miestom na strávenie času s rodinou a priateľmi.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
HANIČKA A MURKO
HANIČKA A MURKO
Empírové divadlo, Hlohovec
Lordi
Overené podujatieLordi
Dom kultúry, Trnava
HANIČKA A MURKO
HANIČKA A MURKO
Empírové divadlo, Hlohovec