Štyri adventné koncerty Voci allegre

Podujatie Trnava

Štyri adventné koncerty Voci allegre

Voci Allegre (v tal. radostné hlasy) je trnavský spevácky zbor. Jeho členov spája priateľstvo a láska k hudbe, obzvlášť k zborovému spevu. Ide o ľudí rôznych profesií, hudobného vzdelania, zborových skúseností a rodinného stavu. Zbor sa venuje prierezovému repertoáru - od renesancie cez všetky historické obdobia až po súčasných skladateľov, taktiež ľudovým piesňam, populárnej hudbe a vokálno - inštrumentálnym projektom. Aj keď ide o trnavské teleso, jeho členmi sú aj speváci z iných miest. Zbor vznikol v roku 2013 a jeho dirigentom je Andrej Rapant.
Andrej Rapant sa od detstva venuje hudbe, študoval hru na gitare a od čias gymnázia sa angažoval v zborovom speve. Účinkoval vo viacerých trnavských a bratislavských telesách. Niekoľko rokov sa podieľal na rôznych domácich i medzinárodných projektoch starej hudby, viackrát ako sólista. Dirigovaniu sa venuje od r. 2003, kedy prevzal spevácky zbor Tirnavia. Spolu s priateľmi založil v r. 2013 spevácky zbor Voci Allegre, ktorý dodnes vedie. Civilným povolaním je účtovník. Od r. 2018 je dirigentom Robotníckeho spevokolu Bradlan. Príležitostne sa venuje aj aranžovaniu a orchestrálnemu dirigovaniu. Podujatie sa uskutoční v režime covid automatu OTP (deti do 12 rokov bez obmedzení)

20:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia