Kam na výlet: Suchovská vodná nádrž - Suchá nad Parnou

919 01 Suchá nad Parnou
48.411768 N 17.470768 E, zobraziť najkratšiu trasu

Suchovská vodná nádrž leží v katastri obce Suchá nad Parnou. Vznikla prehradením Podhájskeho potoka kvôli ochrane obcí pred povodňami. Do užívania MSO SRZ Trnava, teda rybárom, bola daná v roku 1980, pod číslom revíru 2-X Y Z 0. Dnes chodia k priehrade okrem rybárov aj turisti, rodiny s deťmi na opekačky, do lesíka kúsok od priehrady hubári a zberači gaštanov a najnovšie aj geokešeri, hľadajúci blízke skrýše.

Priehrada má rozlohu 30-40 ha a v priemere drží asi 1,7 milióna metrov kubických vody. Jej hĺbka je najväčšia v miestach pôvodného koryta Podhájskeho potoka, kde dosahuje 4-6 metrov. Rozmanitosťou svojho dna, porastu popri brehu a kolísajúcou hĺbkou poskytuje vhodné podmienky k životu množstva druhov rýb.

Suchovská priehrada má svoje čaro v každom ročnom období. Príjemné sú hlavne prechádzky po brehu nádrže, pri ktorých si môžete vychutnať ničím nerušený pokoj z okolitého prostredia spojený s výhľadom na obec. Ak by ste počas prechádzky vyhladli na pomoc vám prídu miestne zariadenia s občerstvením. Medzi vyhľadávané športové aktivity patrí najmä cykloturistika, v zimnom období korčuľovanie na zamrznutej nádrži v obklopení zimne spiacej krajiny.

Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet